Новини    09 серпня 2018 09:02

Експорт шроту впав до мінімуму трьох сезонів


За 2017/18 МР (липень-червень) було експортовано мінімальний за останні три сезони обсяг ріпакового шроту – 65,4 тис. тонн, що майже на 16% менше у порівнянні з минулим маркетинговим роком (77,8 тис. тонн), повідомляють аналітики УкрАгроКонсалт.

У червні поточного року експорт ріпакового шроту з України став мінімальним з початку сезону 0,118 тис. тонн, що характерно для останніх місяців маркетингового року.

«Найбільшим імпортером українського ріпакового шроту залишається Євросоюз, на частку якого припадає 78% всього експорту з України. Друге місце за обсягами імпорту займає Ізраїль (12%). Туреччина, відновивши в поточному сезоні закупівлі шроту після перерви у 2016/17 МР, увийшла на рівень третього за величиною імпортера з часткою 5%. Крім того, істотно наростив імпорт ріпакової шроту В’єтнам», – кажуть аналітики.

За оцінками УкрАгроКонсалт, у новому 2018/19 сезоні очікується збільшення обсягів внутрішньої переробки цієї олійної культури (+ 32%) та зміна тенденції останніх двох сезонів в експортній торгівлі, а саме, відновлення експортного потенціалу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...