Новини / Трейдинг     02 жовтня 2019 11:27

Експорт олії: у 2019–2020 МР зросте конкуренція між Україною та Росією за індійський ринок

Індія, найбільший імпортер рослинної олії у світі, має намір у 2019–2020 МР переорієнтувати свій імпортний попит із соєвої олії на соняшникову. Це зумовлено великим урожаєм соняшнику в Причорноморському регіоні та скороченням цінового спреду між зазначеними видами олії.

Про це повідомляє АПК-Информ.

Експерти відзначають, що з кінця серпня ціна на соняшникову олію впала до 4-місячного мінімуму – $685 за тонну (зниження більше ніж на $30 за тонну), «попит FOB Україна (27 вересня), під тиском другого за величиною врожаю олійної в регіоні».

З огляду на це представник індійської компанії висловив думку, що велика пропозиція соняшникової олії за привабливими цінами і, можливо, «навіть з дисконтом по відношенню до соєвої олії», в умовах суттєвої волатильності цін на пальмову і соєву олії, зумовить зростання попиту покупців.

Читайте: Ірина Паламар: життєві принципи та шлях в агро

Відзначено, що у 2018–2019 МР (вересень – серпень) Україна експортувала в Індію соняшникової олії на 12% менше, ніж у попередньому МР, а саме 2,15 млн т. Зокрема це пояснюють тим, що в останні місяці сезону ціна на українську соняшникову олію була вищою, ніж на аргентинську і російську. Тому індійські імпортери наростили поставки соняшникової олії з Росії (зокрема, в червні-серпні до «безпрецедентно великих обсягів» – близько 60 тис. т).

У 2019–2020 МР експерти прогнозують зростання конкуренції між Україною та Росією за ринок Індії.

Landlord раніше повідомляв про те, що найбільшим споживачем української агропродукції є Індія. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також