Новини / Кейси     17 березня 2020 14:52

Експорт курячого посліду по 1 тис. грн/т: кейс фермерів із Миколаївщини

У Баштанському районі Миколаївщини нове приватно-комерційне підприємство налагодило виробництво органічних добрив на основі курячого посліду, змішаного з листям, травою та гілками.

Спеціальний аеробний процес із доступом кисню дозволяє формувати на спеціальних майданчиках компост, де зберігаються корисні речовини, але гине насіння бур’янів.

За словами керівника проекту “Екологія плюс” Максима Пантелєєва, продуктивність перших двох майданчиків має становити 80 тис. тонн природних добрив на рік. Органічна основа компосту дозволяє значно збільшувати врожайність усіх рослин, відтак зацікавленість до даного виду підживлення у світі користується неабияким попитом: перші контейнери з цією продукцією по ціні тисяча гривень за тонну вже відправили на експорт до Оману, Туреччини, ОАЕ та Алжиру.

Читайте: Астарта зростає і ми готові ділитися досвідом – Валерій Соколенко

Вже в найближчих планах підприємства – виготовлення не менше 200 тис. тонн еко-добрив на рік. Для досягнення таких показників фермери збираються купувати й вивозити на переробку весь послід із навколишніх птахоферм та птахофабрик навіть у сусідніх регіонах.

А їх тільки на Херсонщині десять, і тримають на них майже чотири мільйони курей, гусей, індиків та качок. До того ж проблема утилізації такого роду відходів актуальна і в масштабах усієї держави: адже поголів’я домашньої птиці в Україні впродовж останніх років тільки нарощують.

Як повідомляв LANDLORD, фермери з Київщини вклали $1 млн у власну акваферму та випускають на ринок по 800 кг чорної осетрової ікри щороку.

Джерело:  Голос України

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також