Україна активно вирощує й експортує продукцію агропромислового комплексу. Зокрема, за даними офіційної статистики, експорт сільськогосподарської продукції за січень-вересень цього року збільшився на 24,3% і становив $ 13,07 млрд, або 41,7% від загального експорту України. Про це повідомляє Мінагрополітики.
Географія регіонів-імпортерів аграрної та харчової продукції не змінилась.
«Найбільше ми експортували до країн Азії – на суму $5,525 млрд. На другому місці – країни ЄС – $4,177млрд, і третю сходинку займають країни Африки – $1,997 млрд», – каже заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.
Найбільш вагомими в структурі експорту стали соняшникова олія – 24,8%, кукурудза – 18%, пшениця та суміш пшениці і жита – 14,45%, соя – 4,84%, ячмінь – 4,6% та насіння ріпаку – 4,6%.
«За умови збереження подібної тенденції за результатами року Україна може встановити історичний рекорд. Рекордний експорт агро- і продовольчої продукції за всі часи незалежності України спостерігався у 2012 році й становив $17,9 млрд», — кажуть в Українському клубі аграрного бізнесу.
У Мінагрополітики відзначають значне зростання експорту окремих товарних позицій. Наприклад, бобових овочів, свіжих або охолоджених на суму $20,9 млн, масла вершкового та інших жирів, вироблених з молока – на $64,2 млн, мороженої яловичини – на $34,1 млн. Також експорт абрикос, вишень, персиків, слив збільшився майже в 8,4 рази та становив $6,4 млн.
Другий рік поспіль найбільшим експортером рослинної олії і зернових залишається агрохолдинг «Кернел» Андрія Веревського. За минулий рік компанія наростила обсяги експорту до $1952,2 млн і посіла перше місце в рейтингу найбільших експортерів за версією Landlord.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!