Новини    14 січня 2025 13:19

Експерти пропонують стратегії для стабілізації цін у молочній галузі: податкові пільги та підтримка виробників


Через спекотне літо та посуху в Україні знизилося виробництво молока, що спричинило цінові коливання на ринку. Експерти пропонують уряду розглянути можливість введення податкових пільг для підтримки виробників та стимулювання розвитку галузі після завершення війни.

Про це зазначає заступниця директора Асоціації виробників молока Олена Жупінас.

В Україні в останні роки спостерігається суттєве скорочення виробництва молока. Цьогорічне падіння обсягів виробництва склало близько 2%, що значною мірою стало результатом несприятливих кліматичних умов. Спекотне літо та посуха призвели до того, що тваринники змушені були заготовляти менше кормів і низької якості, що, своєю чергою, позначилось на надої молока.

“Приватний сектор демонструє зниження виробництва, а нові оператори у галузі практично не з’являються через високу вартість капіталовкладень. Проте, промислові молочно-тваринні ферми вдалося збільшити виробництво на 4%, але цього не вистачило, щоб перекрити падіння у приватному секторі”, – зазначає експерт Олена Жупінас.

За її словами, щоб стабілізувати ситуацію і уникнути цінових коливань на ринку молока в майбутньому, уряду необхідно запровадити податкові пільги для виробників молока. Це дозволить стимулювати залучення нових учасників у молочний бізнес, а тим, хто вже займається виробництвом, – розширити діяльність.

“Україна має великий потенціал для виробництва молока. У 90-х роках ми виробляли 23 мільйони тонн молока, з яких 18 мільйонів йшло на переробку. Наразі ми виробляємо лише 7 мільйонів тонн, і лише 3 мільйони з них потрапляють на переробку” – підкреслює Жупінас.

Попри ці труднощі, експерти вважають, що підтримка аграріїв і розвиток молочної галузі може допомогти стабілізувати ринок та забезпечити його сталий розвиток у майбутньому.

Новини за темою:  Погода 26 квітня: Україну накриють дощі з грозами, у Карпатах – мороз до -4°
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...