Новини    09 жовтня 2017 14:53

Експерти прогнозують зниження цін на свинину


Вересневий індекс FAO світових цін на м’ясо залишився на рівні попереднього місяця – 173,2 одиниці. Незмінними залишилися індекси цін на яловичину і курятину, тоді як баранина дещо подорожчала, а свинина подешевшала (на 1,2%).

В Україні Держстат ще не підбив підсумків оптових цін на м’ясо за вересень, але є дані моніторингу роздрібних цін станом на кінець місяця, він свідчить про зростання за всіма позиціями. Яловичина і курятина подорожчали протягом минулого місяця на 2,7%, свинина – на 1,5%.

«Аби мати можливість порівнювати тенденції світового і українського ринків, нам треба відокремити вплив зміни курсу долара до гривні. За вересень долар зріс у нас на 1,8%, отже, наші ціни на м’ясо в доларовому еквіваленті продемонстрували дещо іншу картину – яловичина подорожчала на 0,9%, курятина – на 0,8%, а свинина подешевшала на 0,4%», – пише у Facebook Андрій Панкратов, cтарший експерт з сільськогосподарських ринків, Міжнародний консультант з питань продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).

Попри зростання долара, ціни на м’ясо у Україні продовжують відриватись від світових, зменшуючи можливості для експорту і збільшуючи привабливість імпорту. Статистика зовнішньої торгівлі підтверджує це – у вересні імпорт всіх трьох видів м’яса, а також м’ясних субпродуктів і сала зріс відносно до серпня (яловичина – +47% до 0,12 тисячі тонн, свинина – +172% до 1,1 тисячі тонн, м’ясо птиці – +30% до 13,7 тисячі тонн, субпродукти – +50% до 2,2 тисячі тонн, сало – +54% до 7,2 тисячі тонн).

Експорт, навпаки, впав по всіх товарах окрім яловичини і сала (яловичина – +4% до 3,4 тисячі тонн), свинина – -70% до 0,1 тисячі тонн, м’ясо птиці – -8% до 20,4 тисячі тонн., субпродукти – -11% до 0,7 тисячі тонн.

«Тепер зрозуміло, що зростання внутрішніх цін на м’ясо не може продовжуватися нескінченно, оскільки імпорт буде зростати, а експорт падати, збільшуючи пропозицію на внутрішньому ринку. Ми це вже бачимо і можемо навіть спрогнозувати, що в найближчі тижні ціни мають стабілізуватись, або навіть трошки відкотитись назад. Відкат може бути найбільш помітним по свинині, ціни якої на світовому ринку зараз на спаді. Щодо купівельної спроможності українського споживача, то вона зростає, але вочевидь не так як зростали ціни на м’ясо. Цілком очікуваним результатом цього буде скорочення загального споживання м’яса в країні в цьому році», – зазначає Панкратов.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...