Новини    14 серпня 2017 18:53

Експерти очікують стрімкого падіння цін на овочі


У другій половині серпня покупці очікують зниження цін на основні групи овочів з продуктового кошика. Утім, деякі з них лише дорожчають.

За даними з ринків найбільших міст України, капуста подорожчала на 1,5 грн (до 5 грн/кг), картопля – на 1,8 грн (до 5,06 грн/кг), цибуля – на 3,14 грн (до 7,08 грн/кг), морква – на 1,88 грн (до 6,63 грн/кг), буряк столовий – на 1,65 грн (до 5 грн/кг). Тобто, за інформацією з Українського клубу аграрного бізнесу, за деякими винятками, за рік овочі подорожчали в середньому на 52%. До розгляду брали ціни на базарах Києва, Львова, Одеси, Херсона і Харкова.

За три останні місяці капуста втратила в ціні 3,38 грн/кг, картопля – 2,9 грн/кг, цибуля подорожчала на 1,38 грн/кг, морква подешевшала на 4,25 грн/кг.

«Ціни на овочі в Україні демонструють сезонний низхідний тренд, так триватиме ще декілька місяців, – каже Олександр Донченко, експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу. – Саме першого тижня серпня, за історичними даними цін на овочі в Україні, відбувається перетин розрахункових індикаторів перед стрімким падінням цін».

Зміна цін відбувається через сезонне зростання пропозиції. Вона почнеться з півдня України і поступово до кінця осені продовжиться за рахунок переміщення збору врожаю з півдня на північ.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...