Новини    18 жовтня 2018 15:51

Експерт: фермери готові об’єднуватись тільки, коли ціни на продукцію низькі


Українські фермери готові об’єднуватись у системний ланцюг поставок продукції тільки коли мають сезон з низькими цінами на свої агротовари. Таку думку висловила СЕО ТД «Калинівка-Преміум» Марія Антонова, передає «Інфо-Шувар».

За її словами, більшість українських фермерів ще ментально не доросли до партнерських відносин з торговими підприємствами. Це головна причина дуже повільного розвитку внутрішнього ринку і, тим більше, експорту українських овочів.

«Українських виробників надто важко мотивувати працювати системно. Вони відкриті до такого формату співпраці, коли ціни на продукцію низькі, але в такий сезон, як цей фермери «закриваються», домовитись з ними вкрай важко. Тобто, принцип системності руйнується на самих початках, а без цього ми втрачаємо конкурентоспроможність навіть на внутрішньому ринку, про експорт в таких умовах навіть не варто і починати розмову», – каже Антонова.

На її думку виходом з цієї ситуації може стати вертикально інтегрована система, в якій дії всіх учасників ланцюга поставок буде контролювати Управляюча компанія. Мова йде не тільки про своєчасне постачання продукції, а й про єдине планування виробництва на всіх земельних ділянках партнерів та спільний агрономічний супровід.

«Українським фермерам дуже важко «відпустити» ситуацію. Кожен вважає, що він вміє вирощувати і відчуває ринок краще за інших. Наслідками цього є неоднорідність якості продукції та руйнування планів з постачання. Але розкрити весь потенціал середніх виробників можна лише шляхом об’єднання навколо ідеї спільного заробітку, а для цього треба працювати за однією технологією і спільними зусиллями виконувати контрактні обов’язки»,- зауважила фахівець.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...