Новини    21 квітня 2024 14:26

«Дунайська соя» запустила програму часткової компенсації вартості посівного матеріалу


Асоціація «Дунайська соя» оголосила про запуск нової програми часткової компенсації вартості посівного матеріалу сої для аграріїв у сезоні 2023/2024. Про це повідомив виконавчий директор асоціації Володимир Пугачов під час онлайн-мітапу з теми «Соєвий бізнес: перспективи, ринки збуту та економіка вирощування», пише AgroPortal.

За словами Пугачова, нова ініціатива надасть фермерам, які обробляють до 1 тис. гектарів землі, можливість отримати компенсацію в розмірі 15% від вартості оригінального насіння сої. Ця програма спрямована на підтримку виробництва не-ГМО сої та залучення аграріїв до використання високоякісних сортів.

“Ми компенсуємо фермерам, які мають в обробітку до 1 тис. га, 15% вартості оригінального насіння. Таким чином даємо можливість, не витрачаючи багато коштів, спробувати висіяти оригінальне, не-ГМ насіння сої і в кінці сезону порівняти врожаї — як було і як стало”, — зазначив Пугачов.

Програма вже демонструвала свою ефективність минулого року, коли понад 30 фермерів із 11 регіонів України отримали компенсації на загальну суму понад 2 млн гривень. Також учасники програми були забезпечені наборами для експрес-тестів на визначення ГМО у врожаї.

Реєстрація на участь у програмі розпочалася 1 квітня та триватиме до 31 липня 2024 року. Зацікавлені фермери можуть подати свої документи для участі в програмі, скориставшись детальною інструкцією, наданою асоціацією.

Нагадаємо, українські закупівельні ціни на сою з ГМО залишаються на рівні 400-410 $/т з урахуванням доставки до портів Чорного моря. Однак зростання курсу долара до 39,59 грн/$ призвело до збільшення внутрішніх цін до рівня 18300-18400 грн/т.

Україна активно адаптується до нових умов та збільшує обсяги перероблювання сої. Зростання експорту соєвого шроту та олії до європейських країн є значним.

Соя є ключовою культурою, яка має велике значення для Європи, оскільки близько 85% її споживання базується на імпорті. Основними постачальниками сої на європейський ринок є країни Латинської Америки, такі як Бразилія, США, Канада, а також Україна.

Новини за темою:  Дощі 11 травня: які області України уникнуть опадів та де чекати похолодання

Залишилося менше ніж місяць до посіву сої, але ще наразі невідомо, якою приблизно буде площа під цією культурою — 2 чи 2,2 млн га, розповів керівник з розвитку бізнесу Lidea Seeds Ukraine Володимир Гаврилюк.

У нинішньому весняному періоді сівозміни особливу популярність мають соняшник та соя, за словами Олександра Хмелюка, керівника Агродепартаменту LNZ Group, пише AgroPortal.

Минулого року у ФГ “Чайка-2” на Київщині найбільш вигідною культурою виявилася соя, що була вирощена за системою No-till. За даними AgroPortal.ua, керівник фермерського господарства, Олександр Чубук, повідомив, що цей сезон планує збільшити площі під соєю. Він також має намір впровадити практику сівозміни сої з пшеницею, аналогічно до практики, застосованої в Аргентині.

Прогнозується збільшення врожаю соняшнику, ріпаку та сої в країнах Чорноморського регіону (Україні, Румунії, Болгарії, Молдові та Росії) на 2024/25 маркетинговий рік.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...