Новини    23 вересня 2017 16:04

Десертні сорти яблук дешевшають


Ціни на популярні осінні сорти яблука в Україні  поступово знижуються. На гуртових ринках попит на десертні яблука почав уповільнюватись ще в першій половині вересня, повідомляє info.shuvar.com. Нині ціна знизилася на 5-7%.

«Покупці сьогодні віддають перевагу сливам та винограду, ціни на ці фрукти, порівняно з минулим роком, майже не змінились, а от яблука подорожчали щонайменше на 30%», – коментує Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

На ціну яблука сьогодні впливає не лише сезонне збільшення пропозиції фруктів, а і якість продукції. В цьому сезоні, в багатьох регіонах відзначається зниження врожайності.

«Ряд господарств має яблука пошкоджені градом. Звичайно, продукцію нижчої якості виробники не закладають в сховища, а намагаються реалізувати  якомога швидше. Це одна із причин зниження цін на фоні загального збільшення пропозиції»,  – коментує ситуацію на ринку Олена Поперечна, директор ТОВ «Фруктовий Проект».

У середині вересня минулого року ситуація з попитом  була аналогічною – продажі відбувались повільно, але ціни були на 30-40% нижчими.  Для прикладу, сьогодні яблука сорту Гала на гуртових ринках  України пропонуються по 10,0-12,0 грн/кг (0,31-0,37 EUR/кг), а рік тому ціна формувалась в діапазоні 8,0-9,0 грн/кг (0,26-0,30 EUR/кг).

Раніше повідомлялося, що українські садівники розширюють ринки збуту яблук. Наприклад, за перший день участі в міжнародній виставці Asia Fruit Logistica отримано замовлень на більш ніж 34 000 тонн яблук нового врожаю – 14 000 тонн для європейських покупців і 20 000 тонн для азіатських, повідомляє асоціація «Укрсадпром».

Україна – 12-та в світі по обсягу виробництва яблук. Частка в глобальній торгівлі складає лише 0,08%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...