Новини    08 серпня 2018 14:15

Держпродспоживслужба: Україна потерпає від АЧС менше ніж інші країни Європи


Епізоотична ситуація щодо поширення африканської чуми свиней (АЧС) у Європі залишається складною. Тенденція до погіршення простежується впродовж 2018 року, а особливо – за результатами липня поточного року. Про це повідомляють у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відповідно до інформації Європейської системи нотифікації про хвороби тварин (ADNS) найбільше випадків серед домашніх тварин впродовж року фіксується у Румунії та Польщі.

Так, наприклад, у Польщі з 1 січня по 31 липня 2018 року було виявлено 78 випадки АЧС серед домашніх свиней із загальною кількістю ураженого поголів’я понад 20 тис. Лише у липні було зафіксовано 36 випадків з майже 6,9 тис. ураженого поголів’я. У дикій фауні в Польщі за період із 1 січня по 31 липня було зафіксовано 1 712 випадків із понад 3 тис. ураженого поголів’я. У липня ця цифра становила 210 випадків та 267 поголів’я відповідно.

Ще одним наглядним прикладом негативної динаміки поширення АЧС в Європі за останній час є Румунія. Там з 1 січня по 31 липня було зафіксовано 544 випадки цього захворювання серед домашніх тварин (понад 70,8 тис. – уражене поголів’я), і переважна більшість припадає саме на липень: так, серед домашніх тварин минулого місяця у цій країні було 341 випадок АЧС із майже 69 тис. уражених свиней.

У Росії з 1 січня по 31 липня 2018 року було 38 випадків АЧС серед домашніх тварин (майже 172 тис – уражене поголів’я), у липні поточного року – 19 випадків 1 161 тис – уражене поголів’я.

У дикій фауні теж спостерігається тенденція до збільшення кількості випадків: за рік зареєстровано 3 633 випадки.

Загалом з початку року по кінець липня в Європі було зареєстровано 4 406 випадків АЧС серед домашніх та диких свиней.

Більше того, з початку серпня було зареєстрований перший спалах АЧС і в Китайській Народній Республіці.

В Україні з 1 січня по 31 липня було зареєстровано 60 випадків АЧС серед домашніх тварин (10,6 тис. – уражене поголів’я), із низ у липні – 12 випадків з понад 1,6 тис. – уражене поголів’я. За цей же період було зареєстровано 35 випадків в дикій фауні із загальною кількістю ураженого поголів’я – 338. У липні показники як щодо домашніх тварин та і щодо дикої фауни в Україні, у порівнянні з минулим роком, свідчать про динаміку до зменшення кількості випадків АЧС.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...