Новини    25 липня 2018 11:12

Держпродспоживслужба: Кількість випадків АЧС серед домашніх тварин поступово зменшується


Наразі спостерігається тенденція до збільшення кількості виявлення випадків АЧС у дикій фауні та зменшення таких випадків серед свійських свиней. Про це заявив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, під час колегії за результатами роботи за перше півріччя 2018 року, яка відбулася 24 липня.

У свою чергу директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль, доповідаючи під час колегії, зазначив, що за перше півріччя 2018 року в Україні зафіксовано 78 випадків захворювання на АЧС. Серед зазначеної кількості 42 випадки АЧС зафіксовано серед домашніх тварин, що на 28 випадків менше, ніж за аналогічний період минулого року, та 29 – серед диких тварин, що на 32 випадки більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За словами Володимира Лапи, цьому, зокрема, сприяє як повноцінне фінансування протиепізоотичних заходів, які має служба в поточному році, оптимізація роботи в цьому напрямку, так і налагодження координаційних і комунікаційних зав’язків між Держпродспоживслужбою та іншими органами влади на центральному і регіональному рівнях.

«Ми досягли успіху в координації зусиль з іншими органами виконавчої влади, зокрема з Мінекології. І зараз, якщо знайдено хворого дикого кабана, то вже є розуміння про необхідність проведення депопуляції», – зазначив Володимир Лапа.

На його переконання, наразі критично важливо продовжувати роботу з локалізації даної проблеми з поширенням АЧС в дикій фауні та скорочення кількості випадків серед домашніх свиней.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...