Новини    13 березня 2018 15:17

Депутати ухвалили законопроект щодо охорони географічних зазначень.


Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №6023 від 03.10.2017. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень». За відповідне рішення проголосувало 226 народних депутатів.

Ініціатором законопроекту виступив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України заявили, що це забезпечить охорону вітчизняних брендів.

«Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект № 6023 щодо охорони географічних зазначень! Тепер ми зможемо охороняти «Ніжинські огірки» чи «Миргородську» так само, як французи охороняють свої бренди: «Коньяк» чи «Шампанське», – повідомили у МЕРТі.

За інформацією до законопроекту, його прийняття визначить терміни «географічне зазначення», «назва місця погодження товару» тощо; визначить вимоги до технічних умов, яким повинен відповідати товар, для якого заявляється зазначення; уточнить перелік прав та обов’язків, що випливають з державної реєстрації географічних зазначень тощо.

«Прийняття Закону забезпечить досягнення європейського рівня охорони прав інтелектуальної власності, виконання зобов’язань, взятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію, імплементацію в національне законодавство положень Угоди про асоціацію, адаптацію національних актів законодавства до права Європейського Союзу, удосконалення правового регулювання відносин у сфері інтелектуальної власності щодо правової охорони географічних зазначень», – йдеться у документі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...