Новини    09 березня 2018 15:07

Депутати пропонують знизити ПДВ до 16%


Депутати пропонують знизити основну ставку податку на додану вартість (ПДВ) із 20% до 16%, посилаючись на боротьбу з оптимізацією сплати цього податку, а також скасувати третю групу платників єдиного податку. Відповідний законопроект № 8089 від 01.03.2018 зареєстровано у Верховній Раді України, повідомляється на парламентському сайті.

«Чинна основна ставка ПДВ у розмірі 20%, навіть за умови поетапного впровадження системи електронного адміністрування ПДВ, дозволяє застосовувати різноманітні схеми ухилення від сплати ПДВ у вигляді так званих скруток та фіктивних суб’єктів господарювання, оскільки їхні послуги коштують близько 10-12%, а ставка ПДВ у 20% спонукає використовувати їхні послуги для оптимізації податкового навантаження та легалізації тіньового обігу товарів і послуг», – йдеться у пояснювальній записці.

Згідно документу, у проекті закону пропонується скасувати третю групу платників «єдиного податку».

«Окремі дослідження також свідчать про широке використання фізичних осіб-підприємців третьої групи платників єдиного податку з метою оптимізації оподаткування при виплаті заробітної плати, а також з метою виведення готівки для різних «сірих» потреб. Для того щоб економити на податках та мати більшу гнучкість у відносинах з найманими працівниками, компанії виплачують зарплату «у конвертах» або укладають з працівниками договори, як з приватними підприємцями», – пояснили автори законопроекту.

Ще немає новин у цій стрічці ...