Новини    10 серпня 2018 16:14

Дефляція цін у липні відбулась завдяки зменшенню вартості продуктів харчування


0,7% у липні такий рівень дефляції зафіксувала Державна служба статистики. Перш за все це відбулось за рахунок низьких цін на продукти, доля яких в наших витратах складає біля 40% в середньому по країні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Так за даними нашого власного моніторингу хліб, всупереч деяким прогнозам тримався на місці. Вартість усіх видів соціального хлібу не зросла, а житнього хлібу навіть зменшилась на 0,6%, порівняно з червнем цього року. Уперше з початку року всі види м’яса продемонстрували свою можливість падати або триматись на місці. Яловичина, як безумовний лідер цього року за швидкістю подорожчання, відкотилась на 1,3%, свинина – не ворухнулась, курятина впала: філе – на 2,1%, а бройлер – на 1,3%. Сало і варені ковбаси показали мінус 0,3%, а от морожена риба трошки зросла – на 0,2%. Яйця впевнено крокують униз не перший місяць. За липень ціна десятка знизилась на 6,5%», – підрахували в асоціації.

Фахівці кажуть, що молочні продукти продемонстрували кожен свій тренд: молоко додало 0,7% за місяць, м’який сир – 1,3%, ціна сметани не змінилась, а вершкове масло навіть впало на 0,7%.

«Овочі грали кожен як хотів: картопля зросла на 12,6%, цибуля – на 23,1%, а капуста впала – на 3,1%, морква, після карколомного стрибку підслизнулась та покотилась вниз – одразу на 27,4%, а буряк взагалі впав на 29,3%. Яблука також стали нам доступніше, їх ціна впала на 19,7%. Що до бакалії, то не зважаючи на заготівлю варення, цукор став дешевше на 0,9%. Також подешевшало борошно – на 0,2% та манка – на 0,1%. Усі інші продукти цієї групи не принесли позитива покупцям: ячна крупа +0,2%, пшоно +0,7%, гречка +1,4%, а рис +1,9%», – написав Олексій Дорошенко.

Та додав, що такі ціни збережуться й в цьому місяці, а восени тенденція зміниться.

«Рахунки почнуть збільшуватись у вересні, коли інфляція продовжить свою погану справу, до якої ще доєднається девальвація гривні», – стверджує експерт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...