Новини / Трейдинг     17 березня 2021 17:30

Чи спинить меморандум зростання цін на соняшник, якщо ціни падають?

Уряд України вирішив зіграти у безпрограшну гру і запропонував виробникам соняшникової олії підписати меморандум про фіксацію цін на рівні 1 березня. Але ціни на всі рослинні олії вже стрімко знижуються

Ціни на українську соняшникову олію не втримались на рекордних позначках, яких вони сягнули у першій декаді березня. Як повідомляє Grain Trade, ціни попиту на олію цього тижня знизилися з $1650-1670/т FOB до $1600 $/т FOB, а на соняшниковий шрот – з $315-325/т СРТ до 285-290/т СРТ. Це, своєю чергою, посилило тиск на закупівельні ціни на соняшник, які з п’ятничного максимуму у 25500-26800 грн/т опустилися до 24200-25000 грн/т з доставкою на завод. Таким чином протягом тижня ціни на соняшникову олію на базисі FOB втратили $100 за 1 тонну.

На динаміку соняшникових цін тиснуть тренди глобального ринку рослинних олій. Так, травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії впали ще на 3,15% – до $ 947/т. При цьому виробники пальмової олії суттєво збільшили обсяги пропозицій. Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора знизилися на 0,5% – до $1213/т, втративши за два дні 1% ціни.

Збільшення виробництва пальмової олії та пропозицій сої з Південної Америки на тлі спалахів АЧС в Китаї, які зменшать попит на шрот та фуражне зерно, будуть і надалі посилювати тиск на ціни рослинних олій та соняшника.

ЧитайтеЗакупівельні ціни на кукурудзу в українських портах знизились до $250/т

На тлі такої динаміки міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розіслало торговельним мережам та переробникам соняшника проект меморандуму про стабілізацію цін соняшникову олію, коментарі до якого можна було подати до 15 березня.

В проекті документа йдеться про те, що «учасники ринку олії протягом дії Меморандуму погоджуються не підвищувати відпускні ціни на соняшникову олію вище рівня, який склався у торговельних мережах на 1 березня 2021 року, а також зобов’язуються забезпечити безперебійні поставки на внутрішній ринок продукту, що має високу соціальну значимість».

Уряд з свого боку пообіцяв не змінювати існуюче регулювання експорту та імпорту, надати переробникам сприятливі кредитні умови, забезпечити юридичні консультації по розвитку ринку та сприяти розвитку маркетингової інформаційної системи на ринку соняшника.

Втім, як ми бачимо, ринок самостійно «вирівняв» баланс і ціни йдуть донизу, тим більше, що спред між цінами на соняшникову олію і соєву олію протягом останніх двох місяців був рекордним і довго така ситуація зберігатися не могла.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що виробництво мінеральних добрив в Україні зросло більш ніж на третину.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також