Новини / Думки     11 березня 2020 11:36

Чи подешевшає пальне в Україні услід за нафтою – Сергій Куюн

Що буде з ціною на пальне і як на його вартість впливає коронавірус розповів експерт.

Вартість дизпалива може впасти до 20 грн за літр (на сьогодні середня ціна – 25,8 грн). Однак, може й навпаки злетіти вгору. Таким прогнозом стосовно зміни цін на пальне поділився Сергій Куюн, директор консалтингової групи А-95 на особистій сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

За словами експерта, зниження вартості нафтопродуктів, а відповідно й витрат на їх закупівлю – однозначний плюс для України. Однак, не факт, що ціни на пальне будуть знижуватися пропорційно ціні на нафту.

Тут необхідно зважати на інші чинники. Тому що нафта – лише одна зі складових в ціні пального.

За словами Сергія Куюна, падіння вартості пального на 30% очікувати не варто. За його прогнозами ціна може опуститися відсотків на 10-15.

Однак, це стосується світових тенденцій. В Україні ж ситуація може бути зовсім іншою. Тому що нафта та нафтопродукти закуповуються за валюту. Тобто ціни на заправках дуже залежні від валютного курсу.

Читайте: Євро і долар пішли вгору: що відбувається в обмінниках України

Стосовно України важливо пам’ятати, що услід за нафтою зазвичай обвалюється ринок металургії та агропродукції. А наша країна якраз орієнтована на ці експортні одиниці.

«Надходження валюти до країни зменшується і це штовхає курс валют вгору. А з ним зростають ціни на імпортні товари, зокрема, й на пальне», – пояснює Сергій Куюн.

Якщо курси валют залишаться на місці, то вартість дизельного пального може упасти до 20 грн/літр.

«Однак, може статися так, що нинішня ціни буде за щастя, якщо валютний курс дуже зросте», – попереджає експерт.

Також Сергій Куюн зауважує: на відміну від нафтової кризи 2015-16 років, нині ситуація ускладнюється панікою навколо коронавірусу. Цей фактор всерйоз впливає на попит.

«Ну, й ніхто не знає, як тепер складеться діалог в рамках нафтового картелю. Може, росіяни заявлять, що мовляв, лихий поплутав і скоротити добування за пропозицією арабських колег було не такою вже й поганою ідеєю…», – пише С.Куюн.

Landlord раніше повідомляв, що Ціни на нафту в світі піднялися на 8% після обвалу.

Джерело: сторінка Сергія Куюна в Фейсбук.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також