Новини / Елеватори     24 січня 2020 11:45

Чому елеватори є трендом – Микола Горбачьов

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов назвав елеватори трендом та порадив агробізнесу вкладати в інфраструктуру, щоб стати лідерами на ринку.

Микола Горбачьов виступив на форумі «Елеватор-2020», передає кореспондент Landlord.

Він коротко зупинився на стані елеваторної галузі., констатувавши, що понад 70% того, що має сьогодні Україна, дісталося їй ще з часів СРСР.

– Радянськими інженерами були побудовані елеватори, яке на сьогоднішній момент вже не відповідають вимогам ринку. СРСР був найбільшим імпортером зерна в світі. На сьогодні Україна серед лідерів експорту зерна. Ми з вами повністю поміняли зернову логістику. Ми з вами повинні стати ефективнішими, – наголосив Микола Горбачьов.

Він порівняв дані: якщо за радянських часів міністру сільського господарства давали відзнаку за 35 млн тонн урожаю, то в 2019 році Україна виростила 98,5 млн тонн зернових та олійних культур

– Наше елеваторне господарство не готове сприйняти таку зміну. Ми повинні задуматися над тим, що ж буде в майбутньому. Хто правильно поставить ставки на майбутнє, той і виграє.

Для зберігання рекордних урожаїв потрібні елеватори, і Микола Горбачьов вважає, що будівництво їх має стати трендом в Україні.

– Це загальний тренд. Усі будуватимуть елеватори, без цього ніяк не можна. Залізниця не справляється, – наголосив він.

Читайте: Онлайн моніторинг кількості зерна в елеваторах: Держреєстр запускає нову послугу

За його словами, зараз в Україні вже є близько 10 компаній, які здатні будувати елеватори. І лідерами експорту стають українські компанії, які роблять ставки на інфраструктуру.

– Ті, хто володіє інфраструктурою стають найуспішнішими, – підкреслив Микола Горбачьов.

За його словами, це потужні інвестиції в економіку України, які здатні довго приносити прибуток.

Як раніше писав Landlord, Микола Горбачьов підкреслював, що через брак елеваторів фермери відмовляються від зернових.

Читайте також