Новини / Технології     25 січня 2020 17:02

Чому екологічність елеваторів стала тенденцією – Борис Рибачук

Екологічність та автоматика - головні тенденції, що визначатимуть розвиток елеваторів у найближчі 5 років.

Про те, що зовсім скоро стане першочерговим в елеваторному бізнесі, розповів заступник генерального директора з розвитку KMZ Industries Борис Рибачук під час форуму «Елеватор-2020», передає кореспондент Landlord.

– На нашу думку, технології елеваторного обладнання будуть розвиватися за двома напрямками: екологія та автоматика. Спочатку я б виділив екологічність, тому що, по-перше, зростатимуть вимоги зі стандартів та зменшуватимуться ліміти викидів. По-друге, елеватори будуватимуть усе частіше поблизу населених пунктів. По-третє, зростає відповідальність роботодавця перед своїм персоналом, – пояснив Борис Рибачук.

Читайте: Аграрний фонд продаватиме зернові через Українську універсальну біржу

Він навів приклад досліджень викидів пилу від сушарок на елеваторах: «Ми тестували виброси на зерносушарці потужністю 75 тонн кукурудзи на годину. За добу така зерносушарка виділяє 8.5 тонн пилу, з яких завдяки наявності системи аспірації тільки 183 кг попадає до атмосфери. Решта відводиться з сушарки у сміттєві контейнери».

Борис Рибачук припускає, що у найближчі 5 років елеватори використовуватимуть аспірацію і на інших ділянках переробки: для транспортного та очисного обладнання.

Другий тренд майбутнього елеваторів – масштабна автоматизація процесів. За словами фахівця, автоматизацію широко використовують уже зараз і розвиватимуть надалі. Її головна перевага в тому, що власники хочуть контролювати всі процеси і бути постійно онлайн, а також брак кваліфікованого персоналу стимулюватиме впровадження автоматизації.

За словами Рибачука, флагмани ринку, такі як «Укрлендфармінг» та «Кернел, уже мають сучасні елеватори, де реалізовано багато новацій з повного автоматичного управління: керування рухом транспорту, автоматичні ваги, автоматичні пробовідбірники. 

– Автоматизація процесів усуває махінації та пришвидшує процеси, – прокоментував Борис Рибачук. – Ми тестуємо системи, що вимірюють температуру і вологість зерна не лише всередині силосів, а й зовні. У майбутньому програма братиме інформацію про погоду з Інтернету і сама управлятиме вентиляторами для забезпечення мікроклімату в системі. У майбутньому це буде поширюватися.

Landlord раніше публікував рейтинг найприбутковіших агропідприємств України: ТОП-200 найбільших компаній України.

Читайте також