Новини    10 жовтня 2018 12:37

Через зростання цін на цибулю в Україні, на ринок почала заходити імпортна


Нестача пропозиції місцевої якісної цибулі, а також зростання цін на цю продукцію призвели до того, що вже на поточному тижні на ринку України почали пропонувати імпортну продукцію, зокрема — з Казахстану. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації.

Експерти зазначили, поки пропозиція казахської цибулі на українському ринку доволі обмежена, адже поки мова йде про невеликі пробні партії.

«Сьогодні казахську цибулю пропонують в Україні по 7-7,5 грн/кг ($ 0,25-0,27 за кг), тобто фактично за тією ж ціною, що й місцеву якісну продукцію. Покупці оцінюють якість цибулі з Казахстану, як доволі високу і вже заявляють про наміри закупати таку продукцію, враховуючи, що українські фермери наразі відмовляються від реалізації цибулі високої якості і планують поновити продажі у другій половині сезону», – зауважили в асоціації.

За словами виробників з Казахстану, в поточному сезоні в країні спостерігається збільшення врожаю цибулі. При цьому, погодні умови в них були більш сприятливі, тож проблем із якістю продукції в них немає, принаймні поки.

«Тож, казахські фермери планують непогано заробити в цьому сезоні на експорті цибулі до України, а також Росії та Білорусі, враховуючи зниження виробництва у цих країнах.У самій же Україні поки ціни на цибулю залишаються відносно стабільними, адже експортний попит на продукцію помітно знизився. Однак, варто зазначити, що вже сьогодні цибуля на українському ринку коштує у 2,3-2,6 рази дорожче, ніж у першій половині жовтня 2017 року», – додали аналітики.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...