Новини    06 вересня 2017 19:14

Через засуху цукрові буряки не набрали маси


Аграрії зібрали перші 162 000 тонн цукрових буряків. Такий урожай отримано з 3 000 га.

В середньому по Україні збирають 483 ц/га. Проте розмір солодких коренів недотягує до торішнього на 10%, тому очікується падіння врожайності до 420-440 ц/га, прогнозує НАСУ «Укрцукор».

В західних областях урожайність буде на рівні минулого року, але цукристість знизиться на 0,5-1%. Найгірша ситуація – на Полтавщині та Харківщині. Через весняні холоди цукрові буряки недобрали по 100 грамів маси.

В деяких регіонах Харківської області опадів не було понад 120 днів. Господарства, де раніше збирали 700 ц з гектара, цьогоріч розраховують ледве на 400.

Складна ситуація також в центральних областях. Більшість великих господарств має проблемні поля, що постраждали від нестачі дощу. Лише деякі отримали достатньо опадів.

«Через несприятливі погодні умови в цьому році сезон цукроваріння відклався. Торік заводи стали до переробки буряку 20 серпня, у 2017 році перший стартував на десять днів пізніше», – каже Василь Долінський, аналітик сировинних ринків та сільського господарства «Укрцукор».

Станом на 5 серпня в Україні працює 5 заводів, котрі виготовили 7 300 тонн цукру. Днями стартували два заводи Астарти – Жданівський і Наркевицький. Решту шість найбільший вітчизняний виробник цукру запустить протягом місяця.

Минулий сезон став рекордним для експорту цукру з України. Поставки на зовнішні ринки виросли в 6 разів, до 769 000 тонн. Найбільше експортовано до Шрі-Ланки, Грузії та Туреччини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...