Новини    18 вересня 2017 18:44

Через засуху на Харківщині втратили 45% соняшнику


Найбільші збитки українським аграріям в цьому році принесла засуха та гради. Нестача опадів спостерігалась навіть на Поліссі, яке раніше вважалося зоною достатнього зволоження.

«Проте виробники адаптуються – підбирають гібриди, вивіряють нові технології. Навчилися економно використовувати вологу й отримувати врожай навіть у складних умовах», – каже Олександр Прищепа, експерт з питань клімату та погодних ризиків у сільському господарстві.

На території України, особливо в західній частині, пройшли сильні гради. Якщо раніше катаклізм зачіпав одне-два поля, то цього року негода накривала земельні масиви по 800-1000 га. В Сумській області «зона ураження» досягала декількох тисяч гектар.

Окрім того, декілька років підряд спостерігається суха осінь. Аграрії сіють в суху землю, сподіваючись, що дощ таки піде. Часом виручає м’яка зима.

«Вже третій рік чекаємо на дуже холодну зиму. Доки прогнози не справджувались, але погода циклічна. Багато хто ще пам’ятає зиму 2003 року, коли вимерзло до 90% озимих», – говорить Прищепа.

Цьогорічні втрати від посухи підтверджують виробники. «Близько 30 днів температура трималась на рівні 37 градусів, а на ґрунті – всі 50. Недобір урожаю соняшнику очікуємо в межах 30-45%, олійність насіння мінімальна. Великі втрати маємо по кукурудзі», – розповідає Христина Мосєєва, керівник ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Ягідне» в Харківській області.

Для протистояння таким погодним ризикам як засуха та висока температура діє програма «МетеоЗахист», яку запустила компанія Syngenta. У 2017 році програмою охоплено 100 000 га посівів кукурудзи та пшениці в 9 областях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...