Новини    25 липня 2018 15:10

Через погодні умови ціни на вітчизняні кавуни зростають


Ціни на кавуни в Україні зростають вже другий тиждень поспіль. Виробники зрештою задоволені , адже сезон для них розпочався з досить низьких цін. Про це повідомляють на сервісі «Інфо-Шувар».

Проте, самі фермери і фахівці ринку вважають, що зростання ціни тимчасове,  дисбаланс пропозиції і попиту на ринку обумовлений насамперед погіршенням погодних умов в головних виробничих регіонах і сезонним збільшенням попиту на кавун в курортних регіонах та в Центрі і на Заході країни.

«Поточне зростання ціни на кавуни пов’язане здебільшого зі змінами погодних умов. На Півдні , де локалізоване виробництво, сьогодні часто йдуть дощі, вони заважають збирати кавун.  Одночасно з цим почала налагоджуватись погода в Центрі та на Заході , в цих регіонах сьогодні вже досить тепло і сонячно, в таку погоду попит на кавун влітку завжди зростає. Але треба зауважити на тому, що загальна площа під кавунами в цьому сезоні принаймні не менша ніж рік тому, тому із поліпшенням погодних умов цілком можливо, що ціни знов підуть вниз. Тоді фермери знов згадають, про необхідність розвивати збут поза межами країни. Наразі виробники сфокусовані тільки на цінах.», – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту маркетинг-аналітика гуртового ринку ОРСП «Шувар»

Зазначається, що кавуновий сезон в Україні розпочався досить рано, перші кавуни на ринках українці побачили вже в середині червня і вже на самих початках пропозиція суттєво перевищувала попит.  Через це сезон ранніх кавунів для більшості українських фермерів закінчився з незадовільними фінансовими результатами, ціни на рівні 1,2-1,6 грн/кг (0,04-0,05 EUR/кг) не дозволяли компенсувати виробничі витрати.   Сьогодні кавун в господарствах Херсонщини вже коштує 2,4-2,7 грн/кг (0,08-0,09 EUR/кг), таку ціну господарства вважають цілком задовільною, вона в 1,5 рази вища від минулорічної.

«Настрій фермерів останніми днями значно покращився, ціни сьогодні майже в 2 рази вищі від тих, що були ще два – три  тижні тому, а в порівнянні з минулим роком кавун взагалі подорожчав в 1,5 рази. Але це триватиме не довго. В серпні кавун знов може стати досить дешевим, тому що виробничі площі під ним цього року не зменшились. До того ж зайва волога не дуже добре може вплинути на якість кавуна та його транспортабельність, тобто той кавун, який зараз майже достиг, після дощів треба буде дуже швидко продавати. Експортувати такий кавун навряд чи вдасться. Все це  створить додатковий тиск на ціни внутрішнього ринку»,- розповідає Олександр Синюк, Голова ГО «Земля Таврії»

Експерти наголошують на тому, що прогнози падіння ціни можуть не виправдатись тільки у випадку погодних катаклізмів.  Так, наприклад, в минулому році в другій половині сезону кавун в Україні суттєво подорожчав через аномальну спеку.

За даними «Інфо-Шувар» останніми днями кавун подорожчав і в сусідній Польщі, яка є одним з головних зовнішніх каналів збуту українського кавуна.  На варшавському ринку «Броніше» сьогодні кавун пропонується по 0.27-0.35 EUR/кг. На гуртових ринках України кавун теж суттєво підскочив в ціні останніми днями. Так, на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку «Шувар» у Львові кавун сьогодні коштує 4.5-4.8 грн/кг (0,15-0,16 EUR/кг). По 4.0-4,5 грн/кг (0,13-0,15 EUR/кг) пропонують кавун продавці на ринку «Столичний» у Києві, а на ринку «Нежданий» що у Херсонщині сьогодні кавун коштує 2.7-3.0 грн/кг (0,09-0,10 EUR/кг)

Ще немає новин у цій стрічці ...