Новини    11 серпня 2017 12:01

Через африканську чуму свинарі втратили 125 млн гривень


Україна через африканську чуму свиней втратила 130 000 поголів’я, із них 10 000 — за останні півроку. Із січня зафіксовано 92 спалахи захворювання.

«Кількість випадків АЧС перевищила показники за весь минулий рік, — каже Оксана Юрченко, віце-президент асоціації «Свинарі України». — У 2018 році їх буде ще більше, така природа захворювання».

За даними Держпродспоживслужби, за вилучених свиней з бюджету компенсували понад 16 млн грн. Ще 14 млн грн витрачено на карантинні заходи.

Збитки свинарських господарств оцінюють у 125 млн грн.

«На поширення АЧС впливає низка факторів. Немає ідентифікації поголів’я у присадибному секторі, реєстру переміщення свиней», — пояснює Юрченко.

У виробників, які інвестували в посилення біобезпеки, спалахи не реєструються. Захворювання зачіпає невеликі ферми до 1000 голів.

«Для українського свинарства кількість ліквідованого поголів’я не критична, — говорить Юрченко. — АЧС — більше удар по репутації м’ясної галузі. Покупці чують про вірус, панікують та відмовляються від м’яса».

Вперше захворювання зафіксовано в Україні в 2012 році. Останні випадки АЧС на початку серпня зареєстровані в Харківській та Одеській областях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...