Новини / Фінанси     03 травня 2019 15:18

Чай зберігали в тарі з-під яєць – на Кіровоградщині оштрафували харчове підприємство

На одному з підприємств Кіровоградщини під час планової перевірки виявили низку порушень вимог законодавства щодо безпечності харчових продуктів. Держпродспоживслужба області наклала на винуватця штраф у розмірі 41 730 грн та зобов’язала усунути порушення.

Про це повідомляє на своєму сайті Держпродспоживслужба.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області провели планове інспектування і на одному з підприємств зафіксували низку порушень технологічних процесів у кондитерському цеху, зокрема перехрещення сировини та готової продукції, зберігання суміші трав’яних чаїв у тарі з-під курячих яєць тощо.

Читайте: З великим бізнесом не спілкуються, як з колгоспом: Коломойський критикує Зеленського

За порушення гігієнічних вимог у виробництві та обігу харчових продуктів підприємство має сплатити штраф у розмірі 41 730 грн. Також фахівці Держпродспоживслужби області надали підприємству пропис щодо усунення виявлених порушень.

Landlord раніше повідомляв про те, що у світі щороку від зараженої їжі вмирає 420 тис. людей. ФАО інформує про новітні способи визначення безпечності продуктів.

Рослинництво        27 липня 2019 12:24

Клуб стратегічних партнерів: фокус на якість і безпечність продукції

Як виростити овочі високої якості, які матимуть відмінний вигляд та смак і при цьому будуть безпечними для споживача – якщо й міститимуть залишки пестицидів, то в мінімально допустимій кількості. Про це точно знають учасники Клубу стратегічних партнерів.

26 липня відбулося чергове зібрання Клубу стратегічних партнерів, організованого компанією «Сингента Україна», присвячене питанням безпечності та якості у виробництві картоплі. Landlord виступав медіапартнером заходу, тож наші журналісти мали змогу поспілкуватися з учасниками зустрічі й дізнатися про основні тенденції в сучасному картоплярстві.

Що таке Клуб стратегічних партнерів?

Клуб стратегічних партнерів було засновано навесні минулого року, він передбачає проведення низки конференцій та польових зустрічей. Нинішній захід відбувся на базі компанії «Агріко Україна», основного партнера «Сингента» в картопляному напрямі.

Читайте: «Картопляна майстерня»: нові тренди на українському ринку картоплі

Слід відзначити, що «Сингента» виступає гарантом якості та безпечності для споживача продукції тих агровиробників, які є членами Клубу стратегічних партнерів, оскільки для досягнення цих характеристик компанія надає підприємствам усі необхідні сервіси і протоколи вирощування.

Протоколи з вирощування продукції

Керівниця Клубу стратегічних партнерів Ольга Вербицька розповіла про пілотний проєкт «Сингента» – розроблення протоколів з вирощування різних видів плодоовочевої продукції. Наразі фахівці компанії створили такі протоколи для виробництва картоплі, моркви, цибулі, томатів, капусти.

Протокол передбачає систему повного захисту рослин відповідно до регламенту застосування препаратів – так, щоб виробники могли на виході отримувати безпечний продукт (без пестицидів або з мінімально допустимими, згідно з українським і європейським законодавством, залишками пестицидів).

Перевіряють плодоовочеву продукцію на наявність пестицидних залишків у єдиній українській лабораторії PLT. Також є варіанти відправлення до лабораторій інших країн – Швейцарії, Франції, Польщі.

Запорука якості

За словами Ольги Вербицької, «Сингента» зобов’язується забезпечити виробників ресурсами, необхідними для досягнення такої якості.

Один із них – це сервіс «АгроГід», який дає змогу проводити дослідження для виявлення захворювань рослин і налаштовувати обприскувачі для внесення пестицидів: щоб застосовувати засоби в тій кількості, яка буде ефективною і водночас мінімальною.  

«Технічні консультації, які проводять фахівці нашої компанії, допоможуть агроному, фермеру виконати всі зобов’язання, які він на себе бере», – відзначила Ольга Вербицька.

«Сингента» готова надавати логотип Клубу стратегічних партнерів тим його учасникам, які дотримуються протоколів вирощування плодоовочевої продукції. Цей логотип є гарантією якості та безпечності овочів для споживача.

Реалізація продукції

Співпраця із «Сингента» корисна для фермерів ще й тим, що компанія допомагає виробникам вийти на високий рівень у реалізації своєї продукції.

«Ми надаємо виробникам нові для українського ринку сорти з подовженим терміном зберігання і поліпшеними смаковими якостями», – розповів Андрій Ткач, керівник продуктового маркетингу в країнах СНГ компанії «Сингента».

Фахівець відзначив, що смак продукції залежить від трьох чинників: кліматичних умов, технологічних особливостей господарства та властивостей сорту. «Сингента» надає виробникам інноваційні гібриди, в яких генетично закладено високі смакові якості, і в такій продукції торгові мережі зацікавлені першочергово.

Landlord раніше повідомляв про те, що на минулому зібранні Клубу стратегічних партнерів обговорювали проблеми створення сільськогосподарських кооперативів.

Поділися

Технології        19 червня 2019 10:46

Географічні зазначення для продукції: що треба знати виробникам ІНФОГРАФІКА

Проект ЄС «Географічні зазначення в Україні» спільно з «U open EU» підготували інфографіку, яка ознайомлює агровиробників з перевагами географічних зазначень у назві продукції, наголошуючи, що це сприяє економічному інтересу до товару.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Geographical Indications in Ukraine.

Ресурс звертає увагу сільгоспвиробників, що географічні зазначення забезпечують захист товарів від недобросовісної конкуренції та є інструментом колективного просування традиційної продукції регіону.

Читайте: Серія агроконтрастів: посіви кукурудзи у США різко відстають від минулорічних

Виробникам продукції географічні зазначення дають такі переваги:

  • підтвердження високої якості, унікальності та традиційності продукції;
  • можливість збільшити обсяги збуту, вийти на нові ринки та підвищити конкурентоспроможність продукції;
  • демонстрація належності до преміум-сегменту;
  • захист від підробки.

Географічні зазначення можуть бути використані для більшості харчових продуктів та напоїв, зокрема для фруктів, овочів, меду, м’яса, вина, молочних продуктів тощо.

Landlord раніше повідомляв про те, що цього року Мінагрополітики спільно з проектом ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» розпочали впровадження в Одеській області системи винних та гастрономічних маршрутів з метою розвитку сільського туризму та агробізнесу на сільських територіях.

Поділися

Трейдинг        28 травня 2019 14:43

З листопада в Україні діятимуть нові правила імпорту продукції тваринництва. Що треба знати трейдерам

Харчові продукти тваринного походження, а також живих тварин, їхній репродуктивний матеріал, корми та низку інших продуктів, пов’язаних із тваринництвом, імпортуватимуть в Україну за новими правилами – з урахуванням вимог європейського законодавства та рекомендацій МЕБ.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Нові вимоги почнуть діяти з 24 листопада 2019 р. і поширюватимуться на ввезення в Україну:

  • живих тварин;
  • репродуктивного матеріалу тварин;
  • харчових продуктів тваринного походження;
  • кормів;
  • сіна, соломи;
  • побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення, переробки.

Читайте: ООН оголошує початок Десятиліття сімейних фермерських господарств

Як відзначають у Міністерстві, в нових правилах «застосовуються принципи регіоналізації (зонування), компартменталізації та еквівалентності для цілей міжнародної торгівлі». Відповідний наказ Мінагрополітики № 553 оприлюднено 24 травня в Офіційному віснику України № 39 та внесено до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів на сайті Мінюсту.

Про основні нововведення, передбачені цим наказом, Landlord повідомляв раніше.

Поділися

Трейдинг        15 травня 2019 08:53

В Україні запускають першу онлайн-платформу для просування продовольчої продукції

UFEB запускає ресурс, який відкриє українським виробникам продовольчих товарів нові можливості для пошуку ринків збуту своєї продукції за кордоном, – Ukrainian Food Platform. Це перша в Україні онлайн-платформа для презентації і просування харчових продуктів.

Про це повідомляє Укрінформ.

Створюючи Ukrainian Food Platform, Рада з питань експорту продовольства (UFEB) ставила за мету налагодити пряму комунікацію між українськими виробниками продовольства та зарубіжними трейдерами.

Читайте: За крок до банкрутства: як рятували Агро-Регіон

Передбачається, що кожен виробник зможе представити на платформі свій асортимент, відправивши запит і необхідну інформацію. Ukrainian Food Platform презентуватиме харчові продукти у форматі 3D-зображення з докладним описом трьома мовами – англійською, китайською, арабською. Компаніям-членам UFEB надаватимуться для розміщення додаткові бонуси.

Ресурс офіційно презентуватимуть перед представниками українського АПК та ЗМІ на початку літа.

Landlord раніше повідомляв про те, що українські виробники продуктів харчування з успіхом відкривають нові ринки замість російського. Лише за рік Україна знайшла 85 нових країн збуту.  Країни Азії та Африки стають найбільшими споживачами агропродукції з України.

Поділися

Аналітика        07 травня 2019 12:56

В Євросоюзі щороку втрачається 20% виробленого продовольства

Європейська комісія наголошує про неприйнятність втрат продовольства, які в країнах ЄС становлять 20%, і пропонує запровадити методику моніторингу втрат, на підставі якої вживати заходів для їх зменшення.

Про це повідомляє Укрінформ.

Єврокомісія поставила своїм пріоритетним завданням запобігання втратам продовольчих продуктів, розробивши спільну для країн ЄС методику обліку цих втрат, що чітко визначає зміст терміну «харчові втрати».

 «Втрати продовольства неприйнятні у світі, де мільйони людей все ще потерпають від голоду і де природні ресурси, які є основою людського життя та добробуту, дедалі більше скорочуються», – наголосив Франс Тіммерманс, перший віце-президент Єврокомісії.

Читайте: У Північній Кореї 10 млн людей охопила криза продовольства – наслідки найгіршого за 10 років урожаю

Розроблена методика має назву «Делегований акт». Вона заснована на аналізі витрачання харчових продуктів на всіх стадіях – виробництва, транспортування, споживання та утилізації. Моніторування дасть змогу вживати заходів для зменшення втрат продовольства на всіх рівнях.

Передбачається, що на підставі цієї методології країни ЄС до 2020 р. створять свої моніторингові системи, і таким чином до середини 2022 р. Єврокомісія зможе отримувати узагальнену інформацію щодо втрат продовольчих продуктів у ЄС.

Landlord раніше повідомляв про те, як навчити дітей цінувати їжу й поважати фермерів, які її виробляють: 6 способів.

Поділися
Показати ще