Новини    08 грудня 2017 12:59

Бюджет 2018: на потреби АПК закладено 7,3 млрд грн


Чого варто очікувати вітчизняним аграріям в наступному році від державного бюджету на 2018 рік, який вчора пізно ввечері був ухвалений Верховною Радою?  

 

У доопрацьованому законопроекті про держбюджет, порівняно із проектом, поданим на перше читання, доходи збільшено на 36,57 млрд гривень (або на 4,2%), у тому числі за загальним фондом — на 28,172 млрд гривень та за спеціальним фондом — на 8,4 млрд гривень. Видатки збільшено на 40,5 млрд гривень (або на 4,3%), у тому числі за загальним фондом – на 28,17 млрд гривень та за спеціальним фондом – на 12,33 млрд гривень.

 

Дефіцит держбюджету збільшено на 3,9 млрд грн, покриття якого передбачено спецконфіскацією. Загалом від спецконфіскації закладено 4,7 млрд гривень надходжень. З урахуванням надання кредитів з бюджету, його дефіцит у 2018 році становитиме 81,849 млрд гривень, що дорівнюватиме 2,46% ВВП.

 

Що стосується аграрного сектору, то на його потреби в бюджеті закладено 7,3 млрд грн. Видатки на підтримку тваринництва і садівництва буде збільшено на 2 млрд. за рахунок зменшення витрат з загального фонду державного бюджету на підтримку сільгосптоваровиробників. Про цей йдеться в пояснювальній записці до проекту Закону про Державний бюджет України на 2018 рік (№7000).

 

Зокрема, видатки загального фонду державного бюджету на підтримку галузі тваринництва збільшено на 1,7 млрд грн, що «дозволить зберегти та примножити поголів’я великої рогатої худоби, забезпечити збільшення виробництва м’яса, молока та провести заходи з поліпшення генетичного потенціалу сільськогосподарських тварин (КПКВК 2801540 «Державна підтримка галузі тваринництва»), говориться у документі.

 

Також збільшено видатки загального фонду державного бюджету обсягом 300 мільйонів гривень на підтримку розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними, що дозволить забезпечити здійснення державного стимулювання створення нових насаджень та розвитку галузевої інфраструктури.

 

При цьому в пояснювальній записці Мінфіну не вказано, за рахунок яких саме статей вдалося «зекономити» ці два мільярди гривень.

 

Варто нагадати, що раніше в проекті державного бюджету на 2018 рік на аграрну галузь було закладено 6,3 млрд грн, з яких 1 млрд грн — на підтримку фермерів, 1 млрд грн — на часткову компенсацію вартості вітчизняної сільгосптехніки, 2 млрд грн — на відшкодування ПДВ виробникам, 2 млрд грн — на відшкодування кредитних ставок по будівництву тваринницьких комплексів і обладнання, 300 млн грн — часткове відшкодування вартості продуктивного молодняка в тваринництві.

Ще немає новин у цій стрічці ...