Новини    12 жовтня 2017 10:42

Будівництво віднімає робітників у польських фермерів


Польські виробники плодів та ягід зіткнулись з небувалим дефіцитом робочих рук. Компенсувати його не змогло навіть збільшення трудової міграції з України, повідомляє Інфо-Шувар.

Головною причиною експерти називають відтік працівників в інші галузі та інші країни.

«Перші тривожні сигнали ми помітили в період збирання суниці, малини та лохини. Коли розпочався сезон збору яблук, проблема загострилась. Останній раз така ситуація спостерігалася більше, ніж 10 років тому», — розповів Мирослав Малішевський, голова Товариства садівників Польщі.

Ситуація кардинально змінилася після запровадження мінімальних годинних ставок.

«Робітники, які колись працювали в сільському господарстві, пішли на будівельні майданчики, у супермаркети, на склади. Там їм пропонують кращі умови та більшу платню», — пояснює Малішевський.

У 2018 році набере чинності новий закон про працевлаштування сезонних працівників і ситуація може погіршитися ще більше.

Окрім Польщі дефіцит робочих кадрів спостерігається в багатьох країнах Західної Європи. Це негативно впливає на обсяги виробництва, в тому числі, плодово-ягідної продукції.

Поряд з цим, трудова міграція до Польщі стала гострою проблемою для прикордонних областей України. Торік туди мігрувало 5 000 осіб, в поточному році з відкриттям безвізового режиму – значно більше.

Ще немає новин у цій стрічці ...