Новини    17 вересня 2021 07:00

Британський концерн зупиняє два заводи з виробництва хімічних добрив через рекордні ціни на газ

Ціни на газ у Європі. Британський концерн зупиняє два заводи, можлива криза

Рекордне зростання цін на газ у Європі змусило британську компанію CF Industries Holdings закрити два своїх заводи з виробництва хімічних добрив. Це одна з перших ознак того, що глобальна криза в енергосекторі Європи вдарить по виробництву континенту.

Компанія не знає, коли зможе відновити виробництво. На цих заводах працює майже 600 осіб.

Читайте: Вартість української землі буде зростати на 7-10% в рік

Всього компанія має дев’ять заводів. Разом вони виробляють понад 2 млн тонн добрив на рік. Низька пропозиція газу в Європі під час високого попиту може змусити компанії скоротити свою діяльність.

До цього опалювального сезону Європа підходить із рекордно низькими запасами газу в сховищах. На це вплинуло скорочення постачання газу з Росії і високий попит на зріджений газ в Азії. Газова криза також підвищила ціни на електроенергію, пише видання.

Криза може змусити важку промисловість скоротити виробництво взимку, заявляли в британській енергокомпанії Centrica.

В асоціації компаній UK Steel також заявили, що через ціни на газ деякі її члени цього тижня “зупинятимуться” в певні години доби. Там припустили, що на ситуацію доведеться вплинути уряду та енергорегулятору.

“Компанії, які безпосередньо стикаються з цими цінами як із великими витратами, можуть зіткнутися з проблемами взимку, оскільки, схоже, немає ніяких ознак того, що ці ціни сповільняться”, – заявив партнер LCP Energy Analytics Раджив Гогна.

Раніше Landlord повідомляв, що уряд виділить 100 млн грн на підтримку фермерів.

Джерело: Liga.net

Наталія Софієнко, Landlord 

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...