Новини    16 липня 2018 09:42

Більше сотні сортів-гібридів НААН пройшли держреєстрацію за кордоном


Державну реєстрацію за кордоном пройшли понад 100 сортів гібридів від Національної академії аграрних наук України. Про це повідомляє прес-служба НААН з посиланням на інтерв’ю президента академії Ярослава Гадзало виданню «БізнесЦензор».

«Щодо насіння з нами тісно працюють Молдова, Білорусь, Німеччина, Чехія, Угорщина. У Туреччині до мільйона гектарів під нашим ячменем. Угорщина використовує наші кукурудзу та пшеницю. За договорами за кордоном вирощуються наші сорти, сплачується роялті нашим підприємствам. Загалом, співпрацюємо з майже 80 країнами світу. Будемо відкривати спільну лабораторію з Південною Кореєю в нашому науковому центрі землеробства», – сказав Ярослав Гадзало.

За його словами, приблизно 60% площ в Україні засівають сортами-гібридами НААН. У тваринництві – 80% поголів’я селекції академії. Також постійно оновлюється колекція зі 149 тис. екземплярів культур і дикоросів. Продукція академії користується попитом як у великих агрохолдингів, так і у фермерських господарств.

При цьому він додав, що українська продукція на 30-40% дешевша, хоча не поступається за якістю зарубіжній.

«Наприклад, дніпровські гібриди кукурудзи на півдні України на поливі дають 14-15 тонн зерна. Вони адаптовані до клімату, жаростійкі, витримують посуху. Один із представників міжнародної компанії з виробництва насіння навіть запитав, чому ми не продаємо дорожче через те, що інші гібриди в тому регіоні просто не виживуть», – повідомив Президент НААН.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...