Новини    26 лютого 2020 15:12

Безцінна перемога: як Агротек відстояв право вимоги до поручителів Сварога у Верховному Суді

Верховний Суд завершив розгляд чотирьох справ у спорі між офіційним дилером John Deere в Україні компанією ТОВ «Агротек» та корпорацією «Сваргог Вест Груп» на предмет визнання припиненими договорів поруки. У трьох справах суд найвищої інстанції визнав цілковиту правоту компанії «Агротек», а ще в одній, через відмову адвокатів «Сварогу» від позиву, закрив провадження у справі.

Днями у Верховному Суді України завершилися слухання щодо матеріалів по чотирьом провадження в резонансній справі між «Агротеком» та корпорацією «Сварог Вест Груп». Зваживши усі доводи сторін, у своєму рішенні Феміда була одностайною – визнати супутні договори поруки, укладені сторонами в період 2015-2017 рр, не припиненими. Таке рішення ВС стосується 3 справ. Ще по одному провадженню адвокати «Сварогу» відмовилися від позову, через що суддям довелося закрити справу.

«Усього на розгляді у Верховному Суді в нас було 4 справи. У двох справах вони просили відвід, але їм відмовили. Потім адвокати «Сварогу» просили передати справи до Великої Палати Верховного Суду. Але судді жодне з їх прохань не задовільнили. Зрозуміло, що все це робилося з метою затягнення справ, утім, в даному випадку суд повністю встав на нашу сторону, віддавши перевагу у трьох провадженнях. Ще в одній справі адвокати «Сварогу» самі відмовилися від позову на стадії касаційного провадження. Тож її просто закрили», – коментує рішення суду керівник юридичного відділу ТОВ «Агротек» Кирило Талоконов.

Читайте: Верховна справедливість або навіщо Сварог Вест Груп затягує справу проти Агротека

Після локальної звитяги у Верховному Суді й визнання договорів поруки дійсними не припиненими, адвокати «Агротеку» й надалі добиватимуться справедливості у справах, де «Сварог Вест Груп» є боржником.

«У нас є справи на розгляді в судах Дніпра та Хмельницького, тож продовжуємо боротися за істину. Сподіваюся, що нам і в цих судових інстанціях вдасться довести свою правоту й отримати компенсацію», – ділиться планами пан Талоконов.

Однак у даній справі все набагато складніше, ніж здається. Нещодавно Антимонопольний комітет дозволив «Епіцентру К» придбати частку в статутному капіталі корпорації «Сварог Вест Груп», відтак на кого тепер ляже тягар відповідальності по багатомільйонним боргам, напевно сказати важко. На думку Кирила Талоконова, навряд чи «Епіцентр К» візьметься вирішувати проблеми «Сварогу», інакше їх представники вже давно би вийшли на Агротек»:

«Важко сказати, адже ми не розуміємо умови, на яких «Сварог» був придбаний «Епіцентром К». Звісно, існує варіант при якому «Епіцентр К» придбав корпорацію разом із нашим боргом і збирається з нами розраховуватися. Однак, якщо б це було так, то представники «Епіцентру К» вже б давно з нами вийшли на зв’язок. Наскільки відомо, аудит був 4 місяці назад і не помітити наших непростих взаємовідносин вони просто не могли. Тож як все це вплине на ситуацію в майбутньому, наразі важко спрогнозувати».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, навіщо «Сварог Вест Груп» затягує справу проти «Агротека».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...