Новини / Рослинництво     13 листопада 2018 15:40

Бананів нам не бракуватиме: в Україні зросли обсяги імпортованої агропродукції


За перші дев’ять місяців поточного року в Україні на 20,8 % зросли обсяги імпортованої аграрної продукції порівняно з минулорічним періодом. На закупівлю витрачено 3,9 млрд доларів. Найбільшу частку ввезених продовольчих товарів становлять фрукти, в основному банани і цитрусові.

Такі дані представило інформаційне агентство УНІАН, посилаючись на повідомлення прес-служби ННЦ «Інститут аграрної економіки».

За словами експерта – Миколи Пугачова, заступника директора Інституту, третина всіх закупівель агропродукції в Україну припадає на країни ЄС (поставки на суму 1,94 млрд доларів). Також купуємо продовольчі товари в країнах Азії ( 737 млн доларів; 19 %) та Латинської Америки (294 млн доларів; 7,6 %). До найбільших імпортерів належать Польща (402 млн доларів), Німеччина (366 млн доларів), Франція (185 млн доларів), Італія (184 млн доларів) і Нідерланди (160 млн доларів).

Читайте: Україна та ЄС збільшують товарообіг сільгосппродукції.

Лідирують у закупівлях фрукти. За січень – вересень їх поставлено на суму 319 млн доларів. Також Україна вже подбала про майбутні посівні кампанії, закупивши на 214 млн доларів насіння соняшнику і на 114 млн доларів насіння кукурудзи.