Новини    25 липня 2018 14:11

АВМ: Держпідтримка на відновлення стада молочно-товарних ферм не досконала


Асоціація виробників молока звернулась до Міністерства аграрної політики та продовольства України з проблемою неефективної програми дотацій за закуплену і використану спермопродукцію у цьому році. Про це повідомляє прес-служба АВМ.

Згідно зверненню, господарства асоціації занепокоєні, тим що 100% із них ризикують не отримати відшкодування за закуплену і використану спермопродукцію у цьому році.

«У пункті 10 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 зазначено наступне „…за закуплену в Україні ідентифіковану сперму бугаїв вітчизняного походження або за ввезену в режимі імпорту, за умови внесення плідників до Каталогу бугаїв молочних, молочно-м’ясних порід/ Каталогу бугаїв м’ясних порід і типів з визначеною племінною цінністю — 100 гривень за одну дозу у розрахунку не більше трьох доз на одну голову власного маточного поголів’я“», — йдеться в зверненні.

За інформацією АВМ, даний пункт Порядку унеможливлює отримати дотацію практично 90% молочно-товарних ферм України. На відшкодування дотації̈ зможуть розраховувати господарства, які використовують у селекційні роботі тільки вітчизняну спермопродукцію або іноземного походження, однак за умови, що господарство, котре подається на відшкодування, самостійно імпортувало її з-за кордону. Проте, господарств, які б використовувати тільки вітчизняний генетичний матеріал або самостійно займаються його імпортом, майже немає.

«Іноземна генетика є більш досконалою. Аналізуючи стрімкий ріст продуктивності українських господарств після використання сперми завезеної з-за кордону, ми розуміємо, що рішення про проведення закупівель саме іноземної спермопродукції було вірним. Проте, вивчаючи систему розподілення дотацій складається враження, що держава хоче змусити нас використовувати дешеву і не зовсім якісну сперму вітчизняного виробництва. Особисто я переконаний, що це — крок назад, який не сприятиме зростанню продуктивності МТФ», – каже керівник Української голштинської асоціації Ігор Присяжнюк.

Та додав, що прогалини в законодавстві роблять неможливим самостійний імпорт сперми: величезний перелік ветеринарних норм і особливості митних кодексів.

«Сперма є біологічним матеріалом, тому завезення великої партії спермопродукції фізичною особою неприпустиме. Купити спермопродукцію в іноземному представництві компанії, яка займається продажем такої продукції також неможливо, оскільки вони не працюють з фермою напряму, а реалізують спермопродукцію через своє офіційне представництво в Україні», — пояснив Ігор Присяжнюк, керівник Українсткої голштинської асоціації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...