Новини    17 жовтня 2017 16:24

Арабські країни цікавить дешева українська яловичина


Одна з найцікавіших галузей в сфері експорту – галузь ВРХ. Про це говорили на Черкаському міжнародному інвестиційному форумі.

За словами голови Асоціації тваринників України Ірина Паламар, незважаючи на те, що українці мають низьку культуру споживання яловичини і внутрішній ринок не відчуває попиту в яловичині, м’ясо є дуже бажаним продуктом для азіатських мусульманських країн. Воно якісне і значно дешевше, аніж в інших країнах світу.

«Якщо у Франції, наприклад, бички живою вагою коштують 8$, то в нас – менше 2$, – каже Ірина Паламар. – Тому в пошуках дешевої української яловичини до нас постійно приїздять потенційні імпортери з арабських країн. За нашими бичками мало не черга стоїть. І багато наших виробників дуже зацікавлені в експорті. Особливо їх приваблює ринок Туреччини. Саме тому нещодавно до нашої Асоціації звернулися виробники із проханням посприяти в налагодженні експорту ВРХ до цієї країни».

До слова, урядом Туреччини ухвалено рішення купувати в України м’ясо без мита у межах квоти 500 000 голів ВРХ до кінця 2018 року. Утім, закон не працює. Аби налагодити експорт з Туреччиною, були проведені робочі зустрічі із торговим радником Турецької республіки, повідомляє Паламар.

Раніше Landlord повідомляв, що збільшення темпів торговельної активності зумовило подорожчання яловичини на 2-5%, середня відпускна ціна цього виду м’яса наразі складає 82,30 грн/кг, проти 80,7 грн/кг у вересні. Такі дані озвучив Український клуб аграрного бізнесу.

Ще немає новин у цій стрічці ...