Новини    07 вересня 2018 16:04

Активний експорт тепличних томатів підняв внутрішні ціни на третину


Попит на зовнішніх ринках та доволі високі темпи збуту на внутрішньому ринку дають можливість українським тепличним комбінатам значно підвищити ціни на томати. Тільки з початку поточного тижня ця продукція в Україні подорожчала на 23-33%. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Вже сьогодні господарства ведуть відвантаження томату на внутрішній ринок по 16-18 грн/кг ($0,57-0,64 за кг) в залежності від якості та обсягу партії. Експортні ціні на цю продукцію тим часом сягають 18-20 грн/кг ($0,64-0,71 за кг). Для порівняння, минулого тижня виробникам не вдавалося продавати томати закритого ґрунту дорожче, ніж 15 грн/кг ($0,53 за кг)», – йдеться у повідомленні.

За словами представників тепличних господарств, більша частку експортного об’єму відправляється на ринок Білорусі. Крім того, український томат почали закуповувати і імпортери з Польщі, які за рахунок продукції з України намагаються покрити нестачу власного томату на польському ринку.

Зазначається, що наразі ціни на тепличний томат в Україні вже в середньому в 1,5 вищі, ніж на початку вересня 2017 году. Втім, аналітики УПОА відмічають, що зниження експортного попиту на цю продукцію може призвести до досить стрімкого здешевлення, адже в такому разі увесь обсяг господарства повинні будуть переорієнтувати на внутрішній ринок.

Як раніше повідомляв LANDLORD, у серпні зросли в ціні 77% соціальних продуктів.

Ще немає новин у цій стрічці ...