Новини / Фінанси     02 березня 2020 13:57

Аграрний фонд зазнав збитків на 3,27 млрд грн

Під час внутрішнього аудиту з’ясувалося, що інформація про реальний фінансовий стан держпідприємства ПАТ "Аграрний фонд" останні роки надавалася неправдиво. 

ПАТ «Аграрний фонд» зазнав великих збитків за останні роки. Про це свідчить фінансова звітність державної компанії за 2019 рік.
Згідно з нею, збиток ПАТ «Аграрний фонд» дорівнює 3,27 млрд грн.

Відповідно до внутрішнього аудиту, реальна фінансова ситуація на підприємстві та сума збитків останні роки приховувалися. У 2018 році неправдиво було вказано, що компанія має прибуток. Перевірка показала, що 0,17 млрд грн витрат зі звіту 2019 року потрібно було б вказати у звіті за 2018 рік. Це звело б у «мінус» зазначений торік прибуток компанії у 140 млн грн.

Читайте: Аграрний фонд видаватиме кредити під аграрні розписки

Звідки збитки:

  • на балансі компанії є запаси, які придбали за завищеною ціною у попередніх періодах (вище, ніж вартість їх реалізації на 744 млн грн), плюс запаси, які товариство не контролює (406 млн грн)
  • компанія не може повністю покрити свою операційну діяльність на обслуговування кредитного ресурсу (за рік – 388 млн грн), а також адмінвитрат (за рік – 388 млн грн). Одна з причин цього – Товариство не дотримується засад статутної діяльності (підтримка сільгоспвиробника, закупівля зерна тощо). Замість цього акцентувало свою діяльність на ринку міндобрив, взявши для цього немалий кредит
  • компанія списала дебіторську заборгованість та сформувала резерв боргів під дебіторську заборгованість банків, які вже ліквідовані, або знаходяться в процесі ліквідації (ПАТ «Брокбізнесбанк» та ПАТ «Радикал банк») у сумі 1,49 млрд грн. Як зазначається у повідомленні, про це списання фонд мав вказувати у звітах ще з 2015 року.

У Агрофонді повідомляють – аудит компанії за 2015-2018 роки ускладнюється тим, що у жовтні 2019 року усі бухгалтерські бази були видалені з сервісів.

Як повідомляв LANDLORD, Аграрний фонд знизив процентну ставку за кредитами з 25% до 17,5%.

За матеріалами прес-служби ПАТ «Аграрний фонд».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також