Новини    21 лютого 2022 17:28

Аграрії вимушені зменшити норми внесення добрив – Асоціація фермерів

Дорожчання азотних добрив змусить аграріїв більш ощадливо підходити до їх використання

Стрімке зростання вартості добрив змушує усіх аграріїв переглянути політику їх використання та наблизитись до європейських стандартів. Про це заявив перший віцепрезидент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, керівник ФГ “Геркулес” Віктор Шеремета в інтерв’ю Landlord.

“Ціни на добрива, зокрема азотну групу, зросли у три та більше разів, і це змушує всіх фермерів, зокрема і наше господарство переглядати норми внесення. Ми будемо більш ощадливо підходити до використання азотних добрив та уважно рахувати економічний ефект від їх внесення”, – зауважив Шеремета.

За його словами, раніше аграрії більше орієнтувалися на стандартні календарні терміни внесення. Тому очільник ФК “Геркулес” зазначає, що підприємці мають використовувати добрива за новою  схемою.

“По-перше, це внесення тієї ж селітри тільки за оптимальних умов — по вологому ґрунту. По-друге, будемо приділяти більше уваги внесенню добрив по листу — витрати мінімальні, а ККД значно вищий за ґрунтову обробку. На жаль, КАС у діючій речовині виходить найдорожчим варіантом, і звичайний карбамід, внесений по вологому ґрунту, вигідніший”, – наголосив  Віктор Шеремета.

Водночас він висловив побоювання, що зменшення норми внесення добрив може спричинити зменшення врожайності.

Проте зауважив, що ефективність добрив при перевищенні певної дози внесення стрімко падає. Так, за низької ціни на добрива аграрії особливо не звертали на ефективність та оптимальність використання, брали завжди із запасом, перестраховувалися, то тепер, за словами керівника ФК “Геркулес”, необхідно ретельно рахувати норму. А вона різна для кожного типу ґрунту, кожного поля і, зрозуміло, для кожної культури.

Для прикладу він згадав досвід Європи, де використовують більше добрив, ніж в Україні. Але й ефективність значно вища. Так, в Україні 1 кг добрив умовно дає 2–3 кг приросту врожайності, натомість у ЄС — 5–6 кг завдяки науковому підходу до ведення господарства.

Довідка. Україна в рік споживає близько 1,7 млн тонн добрив.

Нагадаємо, в Україні станом на 17 лютого 2022 року середній рівень забезпеченості сільськогосподарських підприємств мінеральними добривами для весняно-літніх польових робіт становить 36%. 

Раніше Landlord повідомляв, що американським фермерам заборонили використання добрив у сезон дощів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...