Новини / Політика     28 грудня 2019 09:37

Аграрії можуть долучитися до обговорення наказу МОЗ про харчові продукти

Аби на харчових продуктах виробники вказували правдиву інформацію, МОЗ України розробило проєкт наказу «Про затвердження Вимог до тверджень про поживну цінність харчових продуктів...». Долучитися до громадського обговорення документу може кожен охочий.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Гармонізувати українське законодавство з Регламентом Комісії ЄС стосовно інформації про цінність та користь для здоров’я продуктів харчування. Таку мету заявляє Міністерство охорони здоров’я України, що розробило та винесло на громадське обговорення «Про затвердження Вимог до тверджень про поживну цінність харчових продуктів та тверджень про користь для здоров’я харчових продуктів».

Проєкт стосується товарів, вироблених в Україні та за кордоном, стверджує пресслужба МОЗ. І наголошує: документ дозволить контролювати правдивість інформації, вказаної на харчових продуктах (маркуванні), документах та у рекламі.

Читайте: За рахунок демпінгу: європейські супермаркети чекають продукти з України

Писати про поживну цінність продукту можна буде лише, використовуючи терміни, що містяться в переліку документу.

Наприклад, низькокалорійний продукт або продукт з низькою енергетичною цінністю повинен відповідати таким вимогам: калорійність продукту не повинна перевищувати  40 ккал на 100 г для твердих та 20 ккал, для рідких продуктів.

Більш детально ознайомитися з проєктом наказу МОЗ та долучитися до обговорення можна за посиланням: https://bit.ly/35M6wRw.

Landlord раніше повідомляв, що в рамках акції «СТОП-фальсифікат» чиновники та громадські активісти перевіряють масло.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також