Новини    27 липня 2018 13:11

Агробізнесу пропонують гранти до 200 тис гривень за інноваційні проекти


Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) анонсував нову грантову програму «Малі інноваційні гранти». Розмір грантової підтримки – від 5 до 10 тисяч канадських доларів на один проект (близько 200 тисяч гривень). Про це сьогодні під час прес-конференції повідомили Дмитро Ніколаєв, менеджер UHBDP та міжпроектний менеджер проекту Олександра Гармаш.

«Малі інноваційні гранти» будуть надані виробникам овочів, фруктів, ягід, горіхів, меду, агропідприємствам, які зможуть продемонструвати нові та інноваційні підходи для доступу до нових ринків, ухвалення нових стратегій пошуку/закупівель, підвищення продуктивності обробки та/або післязбиральної доробки, поліпшення логістики, прийняття ефективних комунікаційних/управлінських і/або інформаційних технологій ланцюжка поставок», – заявив він.

За інформацією UHBDP, грант можуть отримати:

  • жінки – власниці аграрного бізнесу або жінки, які представляють бізнес-групу чи кооператив,
  • чоловіки – власники аграрного бізнесу, які тісно співпрацюють (мають партнерські відносини) переважно з жінками-виробниками, які працюють у сільській місцевості,
  • сімейні підприємства.

Зазначається, що обов’язковою умовою – є офіційно зареєстрований бізнес (ФОП 3-ї групи, ТОВ, СОК, ФГ)

Згідно даних Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, метою грантів є сприяння розвитку жіночого підприємництва у сільській місцевості та покращення умов праці в плодоовочевому секторі. А також розширення можливості жінок у напрямку прийняття бізнес-рішень.

«Реалізація інноваційних ідей, що сприяють сталому розвитку на існуючому ринку або проникненню на новий ринок. Отримання додаткової вартості, підвищення обсягів виробництва без збільшення масштабів виробництва, зниження фізичних зусиль і часу, що витрачається, збільшення терміну життя продукту», – озвучили свої очікування в UHBDP.

На що можна отримати грант? Приклади

  • На створення умов для доступу до нових ринків (наприклад: експорт, нішеві ринки, канали збути, сертифікація та інше).
  • На підвищення доданої вартості (наприклад: післяврожайна доробка, агрегування від інших фермерів, особливо дрібних фермерів та інше).
  • На підвищення врожайності, продуктивності праці/або на розширення виробничих потужностей (наприклад: післязбиральна доробка, логістика холодного ланцюга, холодне зберігання та інше).
  • На удосконалення ринкових інформаційних систем, технологій та/або комунікацій.

З 1 вересня 2018 року на сайті uhbdp.org слід заповнити форму-ессе (опис свого бізнесу за планом, посилання на форму буде надано в оголошенні). Апліканти, які подали ессе, з 1 жовтня 2018 року на електронну адресу отримують посилання доступу до онлайн тренінгу, який допоможе заповнити грантову онлайн-заявку. Після проходження тренінгу апліканти отримують посилання на заповнення грантової заявки.

Термін подачі заявок на отримання гранту з 1 по 15 листопада 2018 року. Всі заявки будуть розглянуті комітетом MEDA. Очікується, що результати конкурсу будуть оголошені на сайті uhbdp.org та на сторінці Проекту у Facebook наприкінці 2018 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...