Новини    27 березня 2018 09:06

Аграрії Волині розпочали весняно-польові роботи


Цьогорічні погодні умови не дозволили аграріям провести весняно-польові роботи за календарним графіком попередніх років. Розповів директор департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

«В першій половині березня завдяки теплій погоді відбулося відновлення вегетації та повільні ростові процеси озимих культур та багаторічних трав. Тому розпочали підживлення озимих культур на площі 40 тис. га, або 20%, в тому числі половину ріпаку. Однак, після зниження температури в другій половині березня та утворення снігового покриву озимі припинили вегетацію і роботи призупинено. На сьогодні вони поступово відновлюються», – зазначив Юрій Горбенко.

Слід зазначити, що площа озимих під урожай цього року становить 215 тис. га, що на 5% більше, ніж попереднього року. З них 172 тис. га зернові і 40 тис. га ріпаку. Посів ярих культур прогнозується на площі 303 тис. га, з них ярих зернових на площі 108 тис. га, цукрових буряків 15 тис. га, сої 38 тис. га, соняшника 17 тис. га.

«Враховуючи невелику кількість снігового покриву та поступове підвищення температури, відповідно до прогнозу, до кінця тижня, початку наступного, сподіваюся погодні умови дозволять проводити весь комплекс весняно-польових робіт одночасно», – наголосив Юрій Горбенко.

Окрім того, головний аграрій краю повідомив, що в області є 8 насіннєвих господарств. Тож проблем із забезпечення насінням як таких немає.

Для сприяння проведення комплексу польових робіт в особистих селянських господарствах краю між департаментом та ТзОВ «ВОГ Трейд» досягнуто домовленості щодо відпуску дизельного пального за оптовими цінами. Зокрема мінімальна відпускна партія зменшена із 1000 літрів до 200 за ціною станом на сьогодні 22,5 грн/л.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...