Новини    24 квітня 2018 14:01

Аграрії Луганської області засіяли ранніми зерновими 32 тис. га


Сільськогосподарські підприємства Луганської області засіяли ранніми ярими зерновими культурами 32 тис. га або 63% від запланованого. Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

«Через пізню весну недосів ранніх може скласти близько 8 тис. га. З метою збереження зернової групи ці площі буде компенсовано посівами кукурудзи, проса, гречки», – йдеться у повідомленні.

Наразі підживлено 254 тис. га озимини (93%). Стан посівів залишається добрим.

Паралельно з підживленням озимини та сівбою ранніх триває боронування і культивація ґрунту під посів наступних культур.

На черзі – великі обсяги сівби пізніх зернових та технічних культур (близько 440 тис. га). Температура ґрунту в посівному шарі складає +10-12 градусів, що дозволяє приступити до сівби цих культур.

В умовах пізньої весни для аграріїв Луганщини у 2018 році однією з особливостей, з якою потрібно рахуватися при проведенні робіт в полі, є швидке наростання температур. Це означає, що сівбу сільськогосподарських культур потрібно провести в стислі строки, щоб не втратити вологу. Гарні запаси продуктивної вологи зосереджені в метровому шарі ґрунту. Вони дозволяють отримати гарні сходи і сприятливий розвиток усіх сільгоспкультур.

Як повідомляв LANDLORD, агропідприємства Луганської області планують посіяти ярові культури на площі 412 тис. га. У цьому році аграрії області віддають перевагу економічно вигідним і більш придатним для вирощування в цій зоні культурам: озимій пшениці, кукурудзі та соняшнику.

Зернова група становитиме 412 тис. га, у тому числі озима – 278 тис. га, або на 33 тис. більш ніж минулого року

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...