Новини    17 березня 2018 15:23

99% депутатів не знали, що вони голосують проти відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку


За 15 хвилин до голосування депутати отримали 500 сторінок тексту, який не мали змоги прочитати. Про це заявив заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики і земельних відносин Олександр Бакуменко, повідомляє прес-служба Всеукраїнської громадської об’єднання «Українська аграрна конфедерація» (УАК). Зі слів народного депутата,  дана норма щодо відміни спецрежиму ПДВ була прийнята без обговорення з профільними аграрними асоціаціями, до того ж з порушенням регламенту.

«Фактично за 15 хвилин до голосування депутати отримали 500 сторінок тексту, який не мали змоги прочитати. Порушення регламенту  обернулось страйками аграріїв, які підрахували, що скасування спецрежиму ПДВ завдасть щорічних збитків у розмірі 5-10 млрд гривень», – заявив Бакуменко.

Його підтримав, народний депутат, президент УАК Леонід Козаченко. На його думку, на рівні парламенту була допущена помилка, яку сам парламент і має негайно виправити.

«Я особисто не голосував за поправку № 180 до Податкового кодексу, яка скасувала відшкодування ПДВ при експорті олійних культур. Але процедурно було зроблено все так, щоб 99% депутатів не знали, за що вони голосують», , – наголосив Леонід Козаченко.

Згідно повідомленню УАК, проти скасування відшкодування експортного ПДВ для олійних культур виступили всі аграрні асоціації, а також потужні сільгоспвиробники та  трейдери – «Астарта-Київ», UkrLandFarming, а також Американська торговельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація тощо.

 

Ще немає новин у цій стрічці ...