Новини / Садівництво     19 березня 2022 20:40

Ягідники всієї України пропустять сезон – співвласник ягідної ферми

Перші ягоди мають з’явитися в середині червня, а зважаючи на пізню весну, перша полуниця — 10-15 червня

Ягідники всієї України пропустять сезон, адже навіть за можливості вирощування буде проблема з реалізацією. Про це для AgroPortal.ua розповів співвласник ягідної ферми “Озеряна” Ярослав Мовчун, який має ферму в Брусилівському районі Житомирської області. 

До початку війни Ярослав не встиг закінчити обрізання кущів лохини, зараз він захищає країну. П’ята частина ягідника лишилась необрізаною, але насадження полуниці та решти культур готові до початку сезону. Також є в наявності усі необхідні добрива.

“Сезон почнемо, якщо буде можливість. Через 1-1,5 місяці потрібно буде підключати систему полива, для цього потрібно її розконсервувати. Сподіваюсь, що до того часу туди можна буде доїхати, тому що зараз Житомирська траса дуже складна за логістикою. Вона частково зруйнована і захоплена окупантами. Головне, щоб туди можна було доїхати”, — розповів Ярослав Мовчун.

За його словами, перші ягоди мають з’явитися в середині червня, а зважаючи на пізню весну, перша полуниця — 10-15 червня. 

Оцінюючи загалом ягідний ринок, він зауважує, що цього сезону виграють лише великі виробники, які зможуть експортувати продукцію. А ті, що працюють на ринок Києва, матимуть значні проблеми через відсутність логістики.  

“Невеликим виробникам якось доведеться виживати, як саме — поки складно сказати. Залежатиме від ситуації в квітні-травні. Але я не маю ілюзій і не розраховую, що в цьому сезоні буду заробляти. Цілком ймовірний найгірший варіант — затягування війни на тривалий період із подальшим руйнуванням економіки”, — каже Ярослав.

За його словами, ціна на ягоду цього сезону провалитися, і ті ягідники, які зможуть пропустити цей сезон — виживуть, хто не зможе — вилетять з ринку, оскільки коштів буде обмаль, і закривати всі потреби не вийде.

“Для мене головне — закрити операційку за витратами, щоб не було боргів по зарплаті, й акуратно доїхати до 2023 року. Все покажуть квітень-травень”, — вважає аграрій.

Раніше Landlord повідомляв, що аграріїв закликають перевіряти поля на наявність вибухонебезпечних предметів.

Владислава Михайленко 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також