Новини    02 липня 2018 09:51

80% підприємств і установ у структурі НААН є прибутковими


За останні три роки Національна академія аграрних наук значно підвищила фінансові показники діяльності. Про це заявив президент НААН Ярослав Гадзало в ефірі «Політека».

Відтак більше 80% з понад 200 підприємств і установ у структурі Академії є прибутковими. За підсумками 2017 року підприємства Академії заробили 820 млн грн порівняно з 395 млн, отриманими з бюджету. Натомість збитки генерують переважно дослідні господарства.

«На одну гривню, яку держава виділяє, ми заробляємо дві. За рахунок впровадження нових сортів, реалізації насіння, елітного посадкового матеріалу, молодняка племінного для фермерів івеликих сільгосппідприємств», — повідомив Ярослав Гадзало.

Він наголосив, що для подальшого збільшення прибутковості науки й аграрного виробництва загалом в Україні необхідно вжити всіх заходів із захисту ґрунтів. Адже щороку через їх деградацію держава втрачає близько 20 млрд грн. Одним із найважливіших заходів має стати закон про сівозміну.

«Наприклад, у Німеччині є закон про мінеральні добрива, який чітко визначає, в якій зоні скільки можна вносити мінеральних добрив. У нас такий закон не прийнятий, як і закон про сівозміну. Необхідно, аби держава, науковці та підприємці думали не тільки про сьогодення, але й про майбутні врожаї», — додав президент НААН.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...