Новини    23 лютого 2018 11:39

58 фахівців Держпродспоживслужби отримали сертифікати провідних аудиторів НАССР


58 аудиторів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів вже отримали сертифікати провідних аудиторів НАССР. Такі сертифікати вони отримали після трирічного навчання з проведення аудиту харчових підприємств. Про це повідомляє прес-служба відомства. Навчання було проведено проектом, що фінансується ЄС, «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».

За даними відомства, протягом 2015 – 2016 років проект ЄС провів загальний навчальний курс із проведення аудитів для 500 представників Держпродспоживслужби з усіх регіонів України. За результатами незалежного підсумкового тестування 318 інспекторів отримали кваліфікацію аудитора НАССР.

«У 2017 році для тих інспекторів, які показали найкращі результати, було проведено навчання з поглибленого вивчення НАССР. Учасники, окрім теоретичного курсу, мали й практичний – з виїздом на підприємства для проведення пілотних аудитів. Після незалежного тестування 58 інспекторів Держпродспоживслужби отримали кваліфікацію провідного аудитора НАССР. Очікується, що отримані знання та набутий досвід провідні аудитори передаватимуть своїм колегам по Держпродспоживслужбі», – йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) – це система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок. Система НАССР схвалена в усьому світі, зокрема, Комісією харчового кодексу ООН  та Європейським Союзом.

За словами голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, навчання аудиторів системи НАССР є надзвичайно важливим для організації державного контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів.

«Наразі, Держпродспоживслужба активно працює над законопроектом про інформацію для споживачів, зокрема – щодо маркування, щодо підзаконних актів до Закону України № 2042 від 18.05.2017 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин. Закон є порожнім, якщо відсутні люди, які можуть втілити в життя його дотримання», – наголосив Лапа.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...