Новини / Рослинництво     06 листопада 2018 17:31

48% вирощуваної сої в Україні генетично модифікована — дослідження


Половина посівів сої в Україні — генетично модифіковані. Такий висновок зробив президент Румунської асоціації Agent Green Габріель Паун — повідомляє УНІАН.

Agent Green провела дослідження на наявність генетично модифікованих організмів (ГМО) у посівах сої в Україні. Зразки відбірали з соєвих полів із шести областей України (Полтавська, Хмельницька, Київська, Вінницька, Кіровоградська, Житомирська), де сконцентровано близько половини українського виробництва сої.

«Ми вибрали шість регіонів України, які в загальній структурі виробництва сої становлять понад 50%, і з кожної області ми відібрали десять зразків із десяти різних полів. Двадцять дев’ять із шістдесяти зразків виявилися позитивними» — йдеться у повідомленні.

Для підтвердження результатів тесту Асоціація звернулася до федеральної лабораторії Австрії Umweltbundesamt.

Питання законодавчого врегулювання обігу ГМО має бути вирішено не пізніше 2019 року, адже згідно з Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, Україна зобов’язана імплементувати в національне законодавство 15 актів права ЄС, що стосуються питань апробації, реєстрації, розміщення на ринку, контролю, співіснування та транскордонного переміщення генетично модифікованих організмів.

Читайте також