Новини     2 тижні тому

48% вирощуваної сої в Україні генетично модифікована — дослідження


Половина посівів сої в Україні — генетично модифіковані. Такий висновок зробив президент Румунської асоціації Agent Green Габріель Паун — повідомляє УНІАН.

Agent Green провела дослідження на наявність генетично модифікованих організмів (ГМО) у посівах сої в Україні. Зразки відбірали з соєвих полів із шести областей України (Полтавська, Хмельницька, Київська, Вінницька, Кіровоградська, Житомирська), де сконцентровано близько половини українського виробництва сої.

«Ми вибрали шість регіонів України, які в загальній структурі виробництва сої становлять понад 50%, і з кожної області ми відібрали десять зразків із десяти різних полів. Двадцять дев’ять із шістдесяти зразків виявилися позитивними» — йдеться у повідомленні.

Для підтвердження результатів тесту Асоціація звернулася до федеральної лабораторії Австрії Umweltbundesamt.

Питання законодавчого врегулювання обігу ГМО має бути вирішено не пізніше 2019 року, адже згідно з Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, Україна зобов’язана імплементувати в національне законодавство 15 актів права ЄС, що стосуються питань апробації, реєстрації, розміщення на ринку, контролю, співіснування та транскордонного переміщення генетично модифікованих організмів.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!Читайте також

Вас зацікавить