Новини    29 серпня 2018 10:33

До кінця року вартість хліба зросте до 10%


До кінця 2018 року слід очікувати помірне зростання вартості недорогих соціальних сортів – до 10% при самому негативному сценарії. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«На це буде впливати інфляція, яка пришвидшиться з вересня, девальвація гривні та зростання світової ціни. А середні за вартістю сорти будуть зростати меншими темпами, оскільки прибутковість виробників на ньому й так достатня», – пояснив експерт.

За його словами, поступове підняття вартості хліба буде відбуватись і наступного року, але темпи зростання будуть уже менші.

«Оскільки 1 січня 2019 року очікуємо чергове оновлення розміру мінімалки, то відбудеться і пов’язане з неї зростання ціни хліба протягом січня-лютого. За споживанням хліба Україна майже в 2 рази випереджає Францію, де з’їдається 54кг на кожного порівняно з нашими 105кг на рік. Але Туреччина має ще більший рівень споживання – 124кг на людину на рік», – каже фахівець.

Та додав, що за рік – з липня 2017 року по липень 2018 року – соціальний білий хліб подорожчав у середньому по країні на 28%, або на 3,4грн.

Найбільше продукт №1 додав у Запорізькій області – 42%, а найменше в Рівненській області – 12%.

Як раніше повідомляв LANDLORD, всі види хлібу подорожчали за перші шість місяців поточного року від 7% до 8%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...