Новини    19 липня 2018 18:12

Виробників яблук закликають не продавати його нижче собівартості


Загальними зборами Асоціації «Укрсадпром»  від 15 червня 2018 року, було прийнято рішення здійснити дії, спрямовані на захист інтересів сільськогосподарських товаровиробників, забезпечення виробництва та реалізації яблука за ціною, не нижче рівня його собівартості, з метою недопущення збитковості виробничої діяльності. Про це йдеться у зверненні асоціації.

«Зміна собівартості яблука (вартість паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, підвищення рівня мінімальної заробітної плати працівників, зміна оподаткування тощо), яка сьогодні за один кілограм складає близько 4.00 гривень без ПДВ, ставить перед промисловими виробниками яблука питання доцільності його збору та реалізації», – йдеться у зверненні.

В асоціації кажуть, що сьогодні більшість вироблених в Україні фруктів та ягід є сировиною для переробки, основою цієї сировини складає яблуко, що не реалізується кінцевому споживачу у свіжому вигляді. Враховуючи обмеженість ринків збуту яблук для переробки, воно майже повністю реалізується підприємствам – виробникам яблучного концентрату.

«Враховуючи наближення сезону збору врожаю яблука та необхідність планування виробничої діяльності, Загальними зборами Асоціації від 15 червня 2018 року, було прийнято рішення здійснити дії, спрямовані на захист інтересів сільськогосподарських товаровиробників, забезпечення виробництва та реалізації яблука за ціною, не нижче рівня його собівартості, з метою недопущення збитковості виробничої діяльності. Оскільки виробництво та постачання яблука на умовах збитковості є неприпустимим при здійсненні господарської діяльності його виробниками, що може призвести до відсутності пропозиції яблука з боку офіційних його виробників», – наголосили в «Украсадпромі»

Асоціацією буде проінформовано Антимонопольний комітет України, Державну фіскальну службу України та Міністерство аграрної політики та продовольства України про офіційну собівартість виробництва яблука та причини припинення виробництва яблука для переробки.

«Враховуючи вищевикладене та з метою формування виваженої цінової політики та забезпечення інтересів виробників та переробників яблук, пропонуємо врахувати собівартість їх виробництва при формуванні закупівельних цін, що сприятиме взаємовигідній співпраці всіх учасників виробничого ланцюга», – додали в асоціації.

Ще немає новин у цій стрічці ...