Новини    01 жовтня 2018 14:39

2 млн га під біоенергетичними рослинами повністю замінять газ для теплогенерації в Україні


За розрахунками НААН, закладка плантацій енергетичних багаторічних рослин на площі 2 млн га дала б можливість повністю замістити природний газ для теплогенерації в Україні. Про це заявив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало, передає прес-служба НААН.

За його словами, наразі в Україні приблизно 8 млн га низькопродуктивних земель, що не застосовуються для вирощування традиційних сільськогосподарських культур, а отже, вони цілком придатні для багаторічних біоенергетичних рослин.

У 2016 році в Україні виробництво первинної енергії становило 63,6 млн тонн н.е., імпорт енергоносіїв становив 19,15 млн т н.е. Частина біопалива в структурі кінцевого споживання енергії 3,3%, або 3,3 тис.т н.е.

«Таким чином, для заміщення імпортних енергоносіїв в Україні виробництво біопалива треба збільшити приблизно вшестеро. Для повного заміщення імпортних енергоносіїв біопаливом площа під біоенергетичними культурами повинна становити приблизно 3 млн га, а це приблизно 37% від наявної незадіяної площі малопродуктивних земель», – зазначив Ярослав Гадзало.

Наразі площа під багаторічними біоенергетичними культурами становить приблизно 6,5 тис.га. На них вирощують вербу (5 тис.га), міскантус (1 тис.га), тополю (0,4 тис.га), а також у меншій кількості світчграс, павловнію тощо.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, в НААН назвали найбільш продуктивну біоенергетичну культуру

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...