Новини    18 вересня 2017 17:21

Фермери повернули третину витрат на насіння


В Україні страхуванням покрито лише 2% площ під сільськогосподарськими культурами. Фермери відмовляються страхувати посіви через складність процедури та високу франшизу. Крім того, отримавши виплату, на виробників чекають додаткові державні перевірки.

«Відновити довіру аграріїв до страхування складно, проте можливо», – зазначає Роман Хрипко, менеджер із розвитку бізнесу відділу «Фінансові рішення» компанії Syngenta, яка позаторік вперше запустила в Україні «пілот» з індексного страхування.

Програма «МетеоЗахист» передбачає, що сільгоспвиробники, котрі купують технології Syngenta, можуть захистити свої інвестиції в насіння кукурудзи, пшениці та ячменю від посухи. Програма діє на сході та півдні України – в Харківській, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях. Інструмент доступний навіть для невеликих виробників, мінімальна площа посівів складає 100 га.

У компанії акцентують на простоті – фермеру достатньо заповнити анкету. Він не вносить жодних платежів. Єдиною умовою є купівля мінімального пакету продуктів Syngenta. При заповненні анкети виробник отримує граничні рівні опадів та температур, відповідно до яких буде розраховане відшкодування. Якщо за обраний період буде зафіксовано меншу кількість опадів, ніж граничний рівень, або перевищення критичних температур, нарахується відшкодування.

«Ми беремо участь у програмі 2 роки. Але якщо торік погодні фактори були сприятливими, і виплат ми не отримали, то в цьому році опадів критично мало. Виплати по пшениці склали 300 000 грн, по кукурудзі – 937 000 грн», – розповідає Христина Мосєєва, керівник ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Ягідне» в Харківській області.

Цього року кількість учасників «МетеоЗахисту» значно зросла, як і площа застрахованих посівів. У дев’яти областях, де діє програма, застраховано 100 000 га озимої пшениці та кукурудзи. Середній розмір відшкодування склав 37% від суми витрат на насіння та засоби захисту. Деякі фермери повернули 99%.

Ще немає новин у цій стрічці ...