Новини / Кейси     18 вересня 2019 16:14

10 років партнерства та найвищі показники врожайності: кейс Лімагрейн Україна та ТОВ Україна

Микола Романенко керівник сектора Центрально-Західного регіону компанії «Лімагрейн Україна» поділився досвідом співпраці з господарством «Україна», показники врожайності якого перевищують рівень ферм у розвинених західноєвропейських країнах.

Так, за словами Миколи Романенка, він особисто й компанія «Лімагрейн Україна» співпрацюють із ТОВ «Україна» понад 10 років і за цей час партнерством задоволені обидві сторони. Більше того, результати врожайності господарства «Україна» є одними з найвищих не тільки на теренах України, але й у світі:

««Лімагрейн Україна» та я особисто співпрацюємо з «Україною» понад 10 років. Це високоіндустріальне багатогалузеве господарство, яке впроваджує сучасні технології в рослинництві, тваринництві та садівництві. Результати підприємства вражають — вони на рівні та навіть перевищують рівень господарств у розвинених західноєвропейських країнах. Ці результати базуються на використанні сучасної генетики в поєднанні з інтенсивними технологіями, високою організацією праці та менеджментом», – відзначив пан Романенко.

Високі результати врожайності компанії забезпечують якісний посівний матеріал. Зокрема, мова йде про інноваційні гібриди кукурудзи Адевей, ЛГ 30315, ЛГ 3350, соняшника ЛГ 5377 та пшениці Нордіка. Також у найближчих планах впровадження проекту Agriliti, який передбачає висів кукурудзи зі змінними нормами з прив’язкою до родючості елементарних ділянок поля, та використання гібридів Мескал й Джудіта.

Читайте: Насіннєвий завод Україна: мрія, яка стала реальністю

«Лімагрейн» у господарстві представлений інноваційними гібридами кукурудзи — Адевей, ЛГ 30315, ЛГ 3350. Перші два гібриди — бренду HidraNeo, які вирізняються високим потенціалом урожайності як за умов гарного вологозабезпечення, так і в посушливих умовах. Загалом зернові гібриди від «Лімагрейн» минулого року в господарстві на площі 450 га забезпечили врожайність 14,8 т/га. Також використовуються силосні гібриди ЛГ 3285 та Джоді, які забезпечують високий вихід енергії та перетравність клітковини.

Микола Романенко, керівник сектора Центрально-Західного регіону компанії “Лімагрей Україна”

Годівля високопродуктивних тварин таким силосом забезпечує не тільки прибавку молока (1–2 л на корову за добу), але й позитивно впливає на здоров’я тварин. У поточному сезоні в господарстві впроваджено новий ранньостиглий гібрид соняшника ЛГ 5377. У планах впровадження проєкту Agriliti, який передбачає висів кукурудзи зі змінними нормами з прив’язкою до родючості елементарних ділянок поля.

Крім того, наразі господарство веде базове насінництво сорту пшениці Нордіка. Потенціал сорту 12 т/га. Сорт чудово адаптований до районів з несприятливими умовами зимівлі, формує крупне зерно з якісними показниками, що відповідають хлібопекарській пшениці 2–3-го класу. На наступний сезон будемо пропонувати інтенсивний середньоранній сорт Мескал та зовсім новий ранньостиглий сорт Джудіта. Крім того, у господарстві вже тривалий час використовують сорт ярого ячменю Гладіс. Це не новий сорт, але він щорічно демонструє стабільно високу врожайність (8–9 т/га) та стійкість до полягання. Господарство разом із нашими спеціалістами відпрацьовує зональні елементи технології нового сорту — Овертюр, щоб забезпечити врожайність понад 10 т/га», – розповідає Микола Романенко.

Нагадаємо, в медіпроекті «Україна, яку створив Олег Крижовачук» власник господарства ТОВ «Україна» Олег Крижовачук вперше представив кейс розвитку свого агропідприємства, до якого входить найбільший насіннєвий завод України, прогресивна молочна ферма, елеватори та інноваційне фруктосховище.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також